USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR

22-12-2019
Google News

Batman’a nasıl ki petrolden doğan şehir diyorsak, TPAO’ya da Batman’dan doğan şirket diyebiliriz.
Batman, TPAO’ya
TPAO da Batman’a çok şey borçlu. 

Borç derken öyle dünyalık beklenti manasında değil tabi ki.
Bu bağ, dünyalık beklentinin çok üstünde, manevi bir bağ. 
TPAO belki kurum olduğu için duygularını sözlü veya yazılı olarak ifade edemez. 
Lakin duyguları en güzel ifade eden şey somut icraatlardır.
Batmanlılar ise direk yürekten geleni dökerler, Allah bu şirketin birini bin etsin. 
Bu şirket ziyaret gibidir, ona hainlik yapan mutlaka çarpılır… derler. 
Sevgilerinin platonik olmadığını da bilirler.
Bu sevginin göstergesi olarak bu hafta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez, tüm kurmayları ile birlikte Batman’daydı. Batman’dan tüm dünyaya mesaj verdi. 
“Hepinizin göz diktiği Akdeniz’de biz ev sahibiyiz” dedi.
Nereden dedi?
Batman’dan. 
Ne için dedi, petrol için. 
Petrol demek, TPAO demek. 
TPAO demek, Batman demek.

Batman’dan doğan bir şirketin tüm dünyanın oyunlarını bozması, ülkenin en stratejik şirketleri sıralamasında üst sıralara tırmanması hepimizi gururlandırıyor.
İnşallah ilk keşifle birlikte, dünyanın en stratejik ve en değerli şirketler sıralamasında da üst sıralara tırmanacaktır. Bunun için hepimizin duası gerekli. 
Tüm Batman’ın tüm ülkenin hatta tüm Müslümanların.
Çünkü TPAO, Akdeniz’de sadece iktisadi bir operasyon yapmıyor. 
TPAO Akdeniz’de yeni dünya düzenini şekillendiriyor. 
Biz yoksak, masa da yok diyor. 
AB, ABD, İsrail ve onu finoları olan Ortadoğu ülkeleri kitlenmiş durumda.
Libya hamlesiyle hepsi şokta. 
Petrolü geçtiler, sömürgeleri tehdit altında. 
Çünkü onlarda biliyorlar ki bizim bayrağın olduğu yerde, onların sömürmesi olanaksız.
Onun içinde birleşmeye çalışıyorlar. 
Ceddimizin teker teker yendikleri, topluca karşımıza dikilmeye çalışıyorlar ama nafile. Durumları hiç de iyi görünmüyor.
Mühendislerimiz, işçilerimiz ve askerlerimiz tarih yazıyorlar.
Ne ile yazıyorlar tarihi?
Fatih ve Yavuz sondaj gemilerimizle. 
Bu gemileri alanların nasıl bir öngörüye sahip olduklarını, bugün çok daha iyi anlıyoruz. Dünyanın tüm silahlı gücü sizde olsa, o sondaj gemileriniz olmasa, nafile. 
Çünkü emperyal güçler hiçbir sondaj gemisi ile çalışmanıza izin vermez. 
Zaten var olan tüm sondaj gemileri onların hakimiyetinde.
Ama Fatih ve Yavuz kabus gibi çöktü üzerilerine. 
Kıbrıs açıklarına sokmayız dediler, onlar şimdi tüm Akdeniz'e hakim oldular. 
Asıl kabusları arkadan geliyor. 
Sayın Bakanımız Batman’dan verdi müjdeyi, üçüncü gemi geliyor ve inşallah ismi Abdulhamithan olacak.
Sadece fiilleriyle değil ismiyle de uykularını kaçıracak. 
Çünkü Abdulhamithan, 100 yıl önce de onların petrol stratejilerini başlarına yıkmıştı. 
Yine gelecek ve yine onlara o yıkımı yaşatacak. 
Yarım kalan işini tamamlayacak inşallah.
Hamleler çok yerinde.
TPAO formunda, devlet büyüklerimiz işin ardında, eller duada…
Ya Rab, sen milli şirketimizi mahcup etme, emeklerini boşa çıkarma, en kısa sürede en verimli keşiflerle bizi sevindir… Amin
Tüm Batmanlılardan ve Tüm Müslümanlardan dua bekliyoruz.
İyi insanlar iyi işler yapsın, bu iyi işlerin sonucunda iyi sonuçlarla şirket, memleket ve bayrağımızı seven herkes sevinsin.
TPAO’dan doğan Batman ve Batman’dan doğan TPAO’nun ilelebet payidar kalması duasıyla, sağlıklı ve mutlu kalın…

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR BELEDİYE, BATMAN TANITIM GÜNÜNDE NİYE YOKTU?