USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE?

29-11-2020
Google News

Geç gelmek, kulakta negatif bir algı oluştursa da bazen nimet kapılarının açılmasına vesile oluyor. 
Malum, bir devlet büyüğü gelmeden önce, şehre çeki düzen vermek, milli sporumuz!

Kasım ayı içerisinde Cumhurbaşkanı ziyareti de yetkilileri teyakkuza geçirmiş, Batman ve Hasankeyf’te hummalı çalışmalar yapılmıştı. 
Programın iptal edilmesi çalışmaları kısmen sekteye uğratsa da yakın zamanda gelebilme ihtimali teyakkuz durumunu devam ettiriyor. 

Cumhurbaşkanımız eski bir belediyeci, şehri, şehirciliği, yolu, suyu, havayı, temizliği, peyzajı, çok iyi bilir. 
Hasankeyf’in eski ve yeni haline de vakıf. 

Müthişte bir hafızası var. 
Gördüğünü asla unutmaz. 

Manipülasyon için verilen raporlara da kolay kanmaz. 
Bunun içinde gerek Ankara, gerekse Batman bürokrasisi ve siyasileri teyakkuzda.

Özellikle Hasankeyf noktasında fırça yememek için ciddi bir gayret var.  
Ziyaretin gecikmesi bu açıdan olumlu. 
Çalışmalar daha da teferruatlandırılacak. 

Keşke bir fırsatımız olsaydı da sayın Cumhurbaşkanımızın kulağına fısıldasaydık. 
Sayın Cumhurbaşkanım, lütfen bir şehir turu atın. Sokakları, caddeleri, girişleri, köprüleri, yeşil alanları ve imar düzenini bir gözden geçirin, deseydik. 
İnanın bu bize çok şey katacaktı. Cumhurbaşkanımızın sesi yankılanacaktı Batman semalarında. Belki de ses tonu, helikopterin motor sesini bastıracaktı. 

Böyle şehircilik mi olur diyecekti!
Direk bakanlara talimat verecek, tarih verecek, bir daha ki ziyarete göreceğim diyecekti. 

Umarım gelmeden önce biz ya da Batman’ı seven başka birileri fısıldayabilir kulağına. Bir acı reçete de Batman için yazar. Şehirciliğe hakaret gibi duran şehirleşme planına neşter atar.
Hava sirkülasyonunun en zayıf olduğu, zeminin çürük olduğu, tarım arazisinin yoğun olduğu yere nasıl imar verildi, nasıl 12-14 katlar çıkıldı, nasıl bloklar nefes alamayacak mesafelere dikildi diye sorar!

Şehre girerken, milleti ne ile karşıladığımızı da sorar inşallah. 
Trafiğin niye belli noktalara toplanıp, tıkandığını da sorar inşallah. 

Biz bu kadar yeşil derken, Batman ve Hasankeyf niye hala grinin tonları diye sorar inşallah.
Yeni ekilen fidelerin kaderlerine terk edilip edilmeyeceğini de öncekilerinin akıbetini de sorar inşallah. 

İnşallah ziyaret gecikir ama yeterince zaman ayrılır ve tüm Batman hatta mümkünse ilçeler ziyaret edilir ve o usta bakışlarla röntgeni çekilir Batman’ın. Teşhisi konur ve hemen tedaviye başlanır. 
Bu konuda sayın Cumhurbaşkanımıza güveniyoruz. 

Yeter ki programda yeteri kadar zamanı olsun ve biri kulağına fısıldasın. 
Şehri gezip izlesin. 

Sonra gelsin talimatlar, fırçalar, koşuşturmalar... 
Ziyaret en yakın zamanda olsun demiyorum ama en verimli şekilde geçsin istiyorum.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR BELEDİYE, BATMAN TANITIM GÜNÜNDE NİYE YOKTU?