USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

DİNSİZLİK VE AHMAKLIK!

06-12-2020
Google News

Din bir tercih meselesidir. Herkes kendi düşünce deryasında seyrü seferde bulunup, bulduğuna sarılmakta serbesttir. 
Kendi takasına binip başkasının takasına taka tuka demek, çomak sokmak, ya da başkasının sarıldığına saymak akıl karı değildir. 

Derya büyüktür ve herkes farklı şeyler görüp, farklı ufuklara yelken açabilir. Benim görmediğim yoktur, diye bir kanun olabilir mi?
Her denizcinin gördüğü farklıdır. Hatta her denizci, gördüğü aynı şeyi bile farklı yorumlayabilir. 

Kimse başkasının gördüğüne veya gördüğünden çıkardığı yoruma ahmakça diyemez!
Lakin başkasının mantık çerçevesinde yaptığı yorumlara ahmakça diyenler, ahmakların ta kendileridir. 
Din konusu, bu ahmakça yorumların yapıldığı konuların başında gelir. 

Geçtiğimiz gün yine Profesör sıfatlı bir mahluk çıkmış, bizim dinimize sayıyor. İşin ilginç yanı ise bu zat İlahiyat Profesörü ve ülkenin en iyi üniversitelerinden birinde hoca ve din görevlisi yetiştiriyor!
Bu sıfatsız kişilere hoca, adam hatta ahmak demek bile iltifat olur. Bunlar denize daldık diye sahildeki kumlara dalmış, ağzı, burnu, kulağı kum dolmuş, kafasına yüksek oranda güneş geçip, akli melekelerini kaybetmiş insan artığıdır.

Maalesef bu tür saldırılar, yıllardır ülkemizde akademik olarak yükselmenin anahtarı olmuş.  
Kim daha çok dine saldırırsa değil kim daha çok İslam’a saldırırsa, o yükselir denmiş. 
Neymiş efendim laik mişiz!

Ulan Profesör olmuşsun da adam olamamışsın!
Laiklik ilkokuldan beri kafamıza kazınan bir kavram. 
Din ve devlet işlerinin ayrılması. Sen devlet misin ki laik oluyorsun. Dini nerenden ayırıyorsun.
Ya bir dinin vardır ya da yoktur. Dinin olmasının da olmamasının da laiklikle alakası yoktur. 

Laiklik, tanımında da yer aldığı gibi devlet işlerinde olur. Laiklik insanların yaşam tarzlarına müdahale etmek değildir. Bir devlet nizamıdır. Doğrudur veya yanlıştır o ayrı bir tartışma konusu. Lakin madem ki aldınız onu, doğru bir şekilde kullanın ve kullandırın. Onu bile yapamıyorsunuz. 

Kurtuluş savaşında bir kadının başörtüsüne el uzatıp, Sütçü İmam tarafından cehenneme gönderilen Fransız askerinin nizamıdır laiklik. Ne acıdır ki o Fransızları binlerce şehit verip kovduktan sonra, nizamlarını alıp başımıza geçirdik. Fransızların dokunduğu için cehenneme gönderildikleri örtüleri öcü olarak lanse edip, Çanakkale’de 257 bin askerimizi şehit eden İngilizlerin  başındaki şapkayı takmayanı astık. Adına da medeniyet dedik. 

Bu “medeniyet” ile yetişen akademisyenlerde bugün almışlar Kuranı Kerim’i bu bir Allah kelamı olamaz diye ahkam kesiyor!
Başka birileri bacımın başındakine korkunç diyor!

Ulan, Sütçü imam kalksa, kahrından ölür. Fransız kefereyi tepeledik ama içimizdeki Fransızlar her yerde. Bırakın tepelemeyi, laf atsa, hapisler Sütçü İmamlarla dolar!
Dolarla beslenen beslemelerde keyif çatar. 
Bu ülkenin tarihini kültürünü, nizamını ve tüm kavramlarının oturup yeniden ele almak lazım. 

Bu ülkenin temellerini kanıyla sulayanlara ve onların değerlerine saldırmak en basit ifade ile ahmaklıktır. 
İşin hakaret boyutunu cezalandıramayan adalet sistemi de maalesef sakattır!

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR BELEDİYE, BATMAN TANITIM GÜNÜNDE NİYE YOKTU?