USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

DİYANET AİLE DİYOR, BAKANLIK LA AİLE…

17-11-2019
Google News

Devlet bir bütündür. Bölünmüş kararların alındığı, kurumların ve bakanlıkların çeliştiği, bürokratların çatıştığı dönemleri, koalisyon hükümetleriyle geride bıraktığımızı sanıyorduk.

Aynısıyla olmasa da günümüzde de bazı çelişkiler ve çatışmalar müşahede ediyoruz.

Günümüzün en büyük problemi aile bütünlüğü!

Diyanet bu konuda net.  Toplumun sigortası ailedir. Ailenin dağılması, huzurun, barışın, kardeşliğin ve güvenliğin yok olması demektir. Ailenin rol modeli ise Peygamberimiz (SAV)’dir. Her kahramanı bir kahraman anne yetiştirir. Yüce dinimizde, anneye kahraman olarak muamele gösterir.

Bu hafta içi, ilimize gelen Din İşleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, aile konulu bir program icra etti.

Programda, tarihten bir kesit aktardı. Ömründe hiç mağlubiyet yüzü görmeyen Napolyon, Mısır ve Filistin’i işgal ettikten sonra Osmanlı’ya ait Akka kalesi ile karşılaşır. Bu küçük kaleyi küçümser bir gözle süzerek, komutana bir mektup yazar. Kalenin kendisine teslim edilmesini ukala bir tarzla ifade eder.

Kalenin komutanı 92 yaşında ki Cezzar Ahmet paşa ise onun anlayacağı bir dille ona karşılık verir. 50 bin kişilik ordusuna ve askeri tecrübesine güvenen Napolyon,  “2 gün sonra kalenin ortasındayım” diyor. Ama 64 gün sonra geri çekilmek zorunda kaldığında, ordusunun yarısını geride bırakmıştır.

50 bin kişilik orduyu darmadağın eden yaşlı Kurt’un asker sayısı ise 5 bindir.

Napolyon’un feleği şaşar. Ömründe ilk mağlubiyetini alan kibir abidesi, “kader, beni bir ihtiyarın oyuncağı yaptı” der. Fransa’ya döndüğündeyse bütün uzmanları toplayıp mağlubiyetin sebebini masaya yatırır.

Herkes farklı fikirler ortaya atar ama Napolyon son sözü söyler. Ölümden korkmayan askerleri yetiştiren kahraman kadınlardan ve Osmanlının aile yapısından bahseder. Bu aile yapısını çözmeden bu askerleri yenmenin çok zor olduğunu ifade eder.

Yenmek için formül açıktır. Osmanlının aile yapısını çökertin!

Yaptılar mı belki o zaman değil ama Osmanlı’nın son döneminde gedikler açtılar. Cumhuriyetin ilk senelerinde zaaflar yaşattılar. Dönem dönem ciddi saldırıları yapıp, mevziler kazandılar. Ta ki günümüze kadar.

Bugün tehlike çok daha yakınımızda. Tüm dünyayı saran habis ur, dinimiz sayesinde bizi daha az etkilemişti. Lakin din ile aramıza mesafeyi koyunca, bizi de çektiler o girdabın içerisine.

Diyanet çırpınıyor ama aile bakanımız sanki Napolyon’a çalışıyor.

Kadınları illa da çalıştıracağım diyor. İyi de sen kadınları çalıştırırsan, Cezzar Ahmet paşaları, Fatihleri, Selahaddinleri, kim yetiştirecek?

Günde 8-10 saat milletin ağız kokusunu çeken kadın, çocuğuna ve eşine nasıl zaman ayıracak. Annenin yetiştirmediği bir çocuk, nasıl kahraman olacak?

Kusura bakmayın ama sayın aile bakanım, siz aileyi şirket, kadını ise amele yapıyorsunuz.

Biliyorsunuz, zarar eden şirketler hemen tasfiye edilir. Sizde zaten bu yola giden bütün kapıları sonuna kadar açmışsınız.

“Kadınının beyanı esastır” diye insanın kimyasına muğayyer bir kaide ihdas etmişsiniz.

Kocayı, kadının hesabına geldiğinde kapı önüne konacak bir oyuncak haline getirmişsiniz.

Aile bakanlığı olarak boşanma yollarını sonuna kadar açmışsınız.

Kadınların bazıları, evliliği, geleceğini garanti altına almak, erkelerin bazısı ise bir kabus olarak görüyor!

Birde bakıcı parası hikayesi çok komik. Çalışan kadına doğum yaptığında en az 2 yıl otur çocuğuna bak demek yerine, sen git çalış, bakıcı parasını ben vereceğim diyor. Çocuğa dünyanın en iyi psikolog, pedagog, sosyolog ve eğitim uzmanlarından oluşan bir ekip kursanız bile, ilk 2 yıl, kesinlikle annenin açığını kapatamayacaktır!

Siz anneyi çocuğuna mahkum edip toplumun yapı taşlarını inşa edeceğinize, kadını çalışmaya mahkum edip toplumun yapı taşını dinamitliyorsunuz!

Çocuk yetiştirmek part time olacak kadar basit bir iş değildir!

Siz, evde çocuğuna bakarak dünyanın en zor ve kutsal mesleğini icra eden kadına destek çıkacağınıza, çocuğunu evde bırakıp 2 kuruş için geleceğini karartan kadına destek oluyorsunuz.

Bunu niye yapıyorsunuz demiyorum.

Bunu yaptığınız halde niye kendinize aile bakanı diyorsunuz diyorum!

Çocuksuz kadın, kadınsız aile, ailesiz toplum eksiktir, yıkıktır, söküktür.

Kadının ve ailenin korunup, hak ettiği değeri gördüğü yarınlar dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın…

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİZİM DAĞLAR NİYE YANMADI? BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR