USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN

11-10-2020
Google News

Emniyetin başı samimiyettir!
Samimi olmayan birinden asla emin olamazsınız.

Emin olmayan birinin olduğu yerde de emniyette olamazsınız!
Bu paradoksu yaşadı yıllarca bölge halkı. 

Önyargıyla, defansla, mesafe ile yaklaşan devlet görevlileri, huzur, emniyet ve güven üzerine nutuklar attı!
Teşhisi yanlış koyup, ilaç verdiler. 

İlaç yan etki yapınca, narkozu basıp ameliyata aldılar. 
Gereksiz yere birçok organı kestiler, biçtiler…

Sonrada kendilerine güvenmeyen mağdura, nankör dediler!
Biz sizin için ter döktük, emek sarf ettik, masraf yaptık…

İyi de adamım, yanlış ilaç verdin, gereksiz ameliyat yaptın, boşuna organlarını deştin!
Ama biz bunu sizin için yaptık!
Sonra biri çıkıp, cebine 2 kuruş koyup, özür dilerim deyip, hesabı kapat diyor.
İyide, tek böbrekle yaşıyor, karaciğerin yarısı yok, ayak 5 cm kısalmış…
Olsun yinede bir yol vardır. Her zaman için bir yol vardır. Ama o yola samimiyetle girmek gerek.
Devlet samimi olursa, millet her zaman gönlünü açar.

***

Efkan Ala döneminde yaşadı Batman bu duyguyu. Devlet ve millet birbirine düşman gözüyle bakarken, bende milletim dedi. Selam verdi, sıcak davrandı, ayırmadı, kayırmadı, ötekileştirmedi, bir anda yaşanan olaylar bıçak gibi kesildi.
Millet beklide ilk defa kendilerini dinleyen, kendileri gibi konuşan, kendilerine yanaşan bir devlet büyüğü görüyordu. Milletin devlete karşı bir tavrı yoktu! Devletin adamlarının takındığı tavra takıktı! Çünkü o tavır ve hal, hiçte iyi bir hal değildi.
Terörün beslendiği kaynakta, tam olarak bu haldi.

Yani devlet vatandaşına güvenmeyerek, güvenliği ihlal ediyor, güvenliği ihlal edilen halkta, reaksiyon gösteriyordu!
Çok şükür, bugün Batman çok güvenli bir şehir.
Niye, çünkü devlet vatandaşına güvendi. Adam yerine koydu, konuştu, derdini sordu, çayını içti, sofrasına oturdu…

Bizim millet, sofrasına oturana asla kötülük etmez.
Samimiyeti gördüğü kişiden asla yüz çevirmez, fedakarlıktan kaçınmaz. Siz ona gülerseniz, o size kahkaha atar. Siz ona yürürseniz, o size koşar…
İşte bunun için Batman huzur ve güven şehri. Yanlış teşhis ve tedavilerle biçilmeyen şehir, kendi yarasını sarabiliyor, virüs ve bakterilere karşı kendini koruyabiliyor. Yeter ki siz ona doğru yaklaşın, geçmiş hastalıklarının tedavisi için zaman tanıyın, samimi olun.
***
Hafta sonu Batman Çalışan Gazeteciler Derneğinin davetlisi olan Emniyet müdürümüz Köroğlu Kıraç ile bu mevzuları konuştuk. Adam kelimesinin içini dolduran bir şahsiyet. Konuştuktan 2 dakika sonra, abi diyebileceğiniz kadar samimi birisi. Öyle yapmacık falan değil. Sorduğunuz her soruya içtenlikle cevap veriyor. Karnından konuşmuyor…

Öyle olunca da mevzular tuz buz oluyor.
Kenar mahalleye gidiyor, korumasız dolaşıyor, kahveye oturuyor, herkese selam veriyor, üstten bakmıyor…
Bunları yapmak zor mu?

Zor değil ama yapmadılar kardeşim!
Kolayı yapmayıp, işi hep zorlaştırdılar!
Ameliyat üstüne ameliyat yaptılar, hastayı hiç dinlemediler. Narkozun etkisindeyken konuştuklarını da tutanağa geçirip ifade diye duvara astılar!
Çözüm belli, samimiyet güven, güven emniyet, emniyet huzur getirir…

Samimiyetle çalışıp, huzuru tesis eden tüm kahramanlara selam olsun

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR BELEDİYE, BATMAN TANITIM GÜNÜNDE NİYE YOKTU?