USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

ER SILA’YI KURTARMAK!

04-11-2018
Google News

Hollywood’un ünlü yapıtlarından birisidir Er Rayn’ı kurtarmak.

Er Ryan’ı Kurtarmak'ta, dört çocuk annesi bir kadın, İkinci Dünya Savaşı’nda kaybettiği üç oğlunun ardından fazlasıyla yaralanmıştır.

Şimdi tek dileği hayatta kalan tek oğlunun savaştan sağ salim dönmesidir.

Yakarışları karşılık bulur ve Başkan tarafından verilen bir emirle James Ryan’ın ne pahasına olursa olsun bu savaştan sağ çıkması sağlanacaktır.

Normandiya çıkarmasının yapıldığı gün, sekiz kişilik bir asker birliği farklı bir göreve, Ryan’ı kurtarma görevine atanır.

Ancak yüzbaşı John Miller tarafından yönetilen bu birim, can pazarının yaşandığı bu zorlu ortamda hakikatli bir yaşam mücadelesine atılacak; tek bir adamı kurtarmak için sekiz kişinin hayatının tehlikeye atılmasının meşruluğunu sorgulayacaktır…

Meşru derken, son günlerde ülke gündemini en az Cemal Kaşıkçı cinayeti kadar meşgul eden bir gayrı meşru ilişki hikayesini anlatmak istiyorum!

Hikaye gayri meşru.

İlişki gayri meşru ama sorgulanan konu maalesef gayri meşru bir şekilde bu değil!

Bir hanımefendinin, bir beyefendinin evinde yaşıyor olmasının sonucu olarak yaşanan bir sürecin mahkemeye yansıması…

Nikah yok, aile yok, ahlaki, dini, ve kültürel bir hassasiyet yok.

Ama kimsenin işin bu yönüne baktığı da yok!

Kimse, bu yapılanın adının dinimizde zina, kültürümüzde ise fuhuş olarak anıldığını söylemiyor.

Bunun sokaktaki karşılığını aklına bile getirmiyor…

Neymiş efendim, Sıla’nın kolu morarmış.

Ahmet alkol alınca kendini kaybedip hayvanlaşıyormuş.

Kimse burada alkole de vurgu yapmıyor.

Erkekler hayvandır vurgusunu işliyor.

Kim işliyor?

tüm yazılı, görsel, işitsel ve sosyal medya.

Nereye dokunsan bu haber.

Yok efendim, kül tablası vurmuş, yok vurmamış, kolunu sıkmış, evden kovmuş, hayır o kaçmış, savcı ifadeye çağırmış…

Bir de kızın babası girmiş topa, “umarım bir daha kimse o hayvanla birlikte olmaz”!

Babaya bak babaya!

Bu genişliğe site kurarsın. Senin gündemin bu mu?

Allah ıslah etsin. Anormal olan her şey artık normalleşmiş ve medya bunu bize ısıtıp ısıtıp sunuyor.

Bir atlıyor, iki atlıyor, 3-5 ten sonra tıklayıp okuyorsunuz. Kaçış neredeyse imkansız. Okudukça da sizde alışıyorsunuz.

Çünkü ülkenin aile bakanı bile olaya medyanın istediği açıdan yaklaşıyor.

Aramış Sıla hanıma desteğini bildirmiş. Bunu da ilan ediyor.

Hadi bir kabahat işledin, bari gizli tut. Ama yok, ben bu işin arkasındayım.

Tamam da bakan hanım, siz aile bakanısınız, ortada gayri meşru bir ilişki ve bu ilişkinin topluma pazarlanması var.

Bunun yanlışlığını vurgulamanızı geçtikte, bunun topluma pazarlanmasının yanlışlığını vurgulamanız gerekmez mi?

Gerçekten bütün kadınlar masum, bütün erkekler hayvan mı?

Aile demek sadece kadın mı demek?

Sizce olayı bu noktaya getiren sebep nedir?

Sayın Bakanım biliyorum, siz çok iyi bir öğrencisiniz.

Lütfen biraz daha ders çalışın.

Çünkü sizin yanlış yapma lüksünüz yok!

Ey vatandaş, siz de Er Sıla’yı kurtarmayı bırakın. 8 kişilik tim gerekeni yapacaktır. Gaza gelip işi memleket meselesine çevirmeyin…

Ey medya, size hiçbir şey demiyorum, siz zaten medyalığınızı yapıyorsunuz!

Temel ahlaki kuralların ayaklar altına alınmadığı, ahlaksızlığın normalleştirilmediği yarınlar dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın…

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR BELEDİYE, BATMAN TANITIM GÜNÜNDE NİYE YOKTU?