USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

FİNALDE KAZANACAK BELLİ!

19-06-2019
Google News

Sonucu belli oyunları seyretmek, çok heyecanlı değildir demek, hayatın olağan akışına terstir.
İnsanlık tarihi boyunca oynanan tüm oyunların sonucu bellidir aslında. Sadece kazanma şekilleri farklıdır.
Bazen fethederek kazanırsınız, bazen anlaşarak, bazen can vererek…
İşe heyecan katan durumda budur.
İnsanlar kendilerini suyun akışına bırakır bazen, bazen de suya karşı kulaç atar, aslında suyun fıtratı bellidir, insanında…
Onları yaratan, onlara hükmeden, onlara bir yol çizmiştir. Bu yolun nereye çıktığı da nasıl çıkacağı da bellidir.
O yola müdahale edilirse, işte o zaman işler karışır!
Tarihe baktığımızda, doğan tüm çocukların katledildiği zamanda bile Yaradan bir çocuğu alıp, o katilin sarayına sokuyor. 
O katilin elleriyle büyütüp, o katilin sarayını başına yıkıyor!
Musa diyor!
Herkesin puta taptığı bir diyarda, put yapıp satan birinin evinden bir çocuk çıkıyor, tüm putları kırıp, baltayı en büyüğünün boynuna asıyor. Ahali afallıyor. 
Kendi ellerimizle yaptığımız bir heykel, bunu yapamaz diyor.
 Çocuk, o zaman kendi ellerinizle yaptığınız ve hiçbir şey yapamayan bir heykele niye tapıyorsunuz, diyor!
Ahalinin devreleri yanıyor. Verecek cevap bulamayınca, cevap bekleyeni yakmayı deniyorlar.
Onu yaratan, onu yalnız bırakmıyor. Ateşi suya, odunu balığa çeviriyor. 
Mancınıkla ateşe atılanı da selamete erdiriyor.
İbrahim diyor!
İnsanların kendi doğurduklarını canlı canlı toprağa gömdüğü bir memlekette doğuyor bir çocuk. Sisteminiz yanlış diyor. 
Ona makam, para ve kadın teklif ediyorlar. İnsanları kandırabilecek en güçlü üç silahı sunuyorlar. Ama O, onlara ve tüm süper güçlere meydan okuyor.
Birkaç kişinin dışında herkes ona düşman kesiliyor, akrabaları onu taşlatıyor ama o kazanacağını biliyor ve kazanıyor. Tek başınayken meydan okuduğu o süper güçleri yıkıyor, saraylarını başlarına geçiriyor.
Muhammed (SAV) diyor!
Sonuç belli, Musa’nın denizleri yardığı topraklarda, bugün Firavunlar, Mursileri katlediyor.
Yüreğimiz yanıyor ama hedefimiz şaşmıyor. Elindeki tek şehri, müşriklerden korumak için hendek kazıp, taş kıran Peygamber (SAV) içinde bulunduğu zor durumdan hiç şikayet etmeden, etrafında bulunan birkaç sahabeye, dönemin süper güçleri olan Bizans ve Fars imparatorluklarının müjdesini veriyor.
Hiçbir dünyalık gösterge bunu olabilir karşılamıyordu. Ama O dediyse oluru vardı ve oldu.
Bugün Muhamammedlere kıyıyorlar.
Ama bugün yeni Muhammedler doğuyor!
Şunu çok iyi biliyoruz ki bir gün bir Muhammed çıkacak ve devrimin kralını yapacak!
Firavun, Nemrut, Bizans, Kisra, hiçbiri ayakta kalamayacak.
O sarayları yıkmak için Sümeyye ve Yasir şehit olmuştu.
Musab kendini feda etmişti. Peygamberimiz(SAV)’in amcası Hz Hamza…
Şehit vermeden olmuyordu.
Lakin siz ona inanır ve güvenirseniz, mutlaka, denizleri yaran, ateşleri söndüren, zalimleri susturan biri çıkıyordu.
Sayıya takılmayın, 1 kişi yeter.
Bu iş, 1,5 milyar kişinin yapacağı iş değil.
Tek bir kişi çıkacak ve bunu yapacak. Dünyanın her tarafına dağılan, Firavun, Nemrut ve Ebu Cehil tohumlarını toplayıp, tarihin çöplüğüne gömecek.
Şehit Mursi gibi kahramanlar da Hz, Hamza’ya misafir olacak, Hz Musa’ya selam edecek, Hz Muhammed (SAV)’in arkasında saf tutacak inşallah.
Zalimler için yaşasın cehennem.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİZİM DAĞLAR NİYE YANMADI? BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR