USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

HASTANE İŞİNDE NE PİŞİYOR?

01-12-2019
Google News

 

Ne pişiyor bilmiyoruz ama gelen kokular çokta iç açıcı değil!

Yıllardır aynı mevzuyu konuşuyoruz, 200 yatak, 500 yatak, orası olmaz, bu arsa az, ödenek çıktı, kazma vuruldu…

Du du du…

Sonuç, sonuçta hiçbir şey yok!

Geçtiğimiz hafta Ankara’da Ak Parti Milletvekili Ziver Özdemir ile konuştuk konuyu.

2020 yatırım programında 500 yataklı hastanenin olmadığı yönündeki iddiaları yalanladı

Lakin kamuoyu bu konuda oldukça tedirgin.

Yaklaşık 7 yıldır söz verilen hastane de hala atılan somut bir adım yok.

Kadın doğum hastanesinin durumu ve daha önceki bölge hastanesi tecrübesi, vatandaşın kaygılarını haklı çıkarıyor.

Bugün Sağlık-sen’in yaptığı basın açıklaması da bu kaygıları ifade ediyordu.

600 bin nüfuslu Batman için en az 500 yataklı eğitim araştırma hastanesi şart.

Sağlık turizminde önemli bir cazibe merkezi olmaya aday olan şehrimizde, yatırımların bu kadar ürkek ve seyrek olması, başta sağlık çalışanları olmak üzere her kesimi rahatsız ediyor.

Sağlık sen bugün kameralar karşısına geçerek bu rahatsızlığını ifade etti. Atılması gereken adımların yeterince güçlü olmadığını, alınan sinyallerin çokta pozitif algı oluşturmadığı, bu konuda kamuoyunun üzerine düşeni yapması gerektiğini net olarak ifade etti.

Kendilerinin daha önce 2 başbakana dosyalar sunduklarını ve her 2 başbakandan (Binali Y. Ve A. Davutoğlu) söz aldıklarını söyleyen sendika yetkilileri, bu konuda basın, sivil toplum ve siyasi erkin daha aktif rol alması gerektiğini ifade ettiler.

Şimdi soru şu, iktidar milletvekili bu konuda sorun yok diyor.

İktidara yakın sendika ise sorun çözülmedi diyor.

Hangisi doğru söylüyor demeyeceğim.

Bunların beraber çalışması gerekmiyor mu da demeyeceğim.

Bunların birbirinden haberi yok mu?

Mesele memleket olunca, tüm zıt kutupların bile bir araya gelip oturup, konuşup ortak hareket etmesi gerekirken, aynı taraftakilerin bile bu kadar kopuk hareket etmesi, çokta hayra alamet değil!

Sağlıkta ki tüm sendikaların ve meclisteki tüm vekillerin bu konuda elele verip ortak hareket etmesi gerekir ki sonuç alınabilsin.

Bu kadar kopuk bir ortamda değil hastane, pastane açmak için bile bizi sallarlar.

Cuma günü 6 üniversite rektörünün davet edildiği Kampüs kardeşliği programından sonra rektör hocalarla muhabbet etme fırsatımız oldu. Rektör hocalar Siirt rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman beyi, siz enişte (Tayyip Erdoğan) bey üzerinden her istediğinizi alıyorsunuz, Tıp fakültesinden sonra Diş hekimliği de geldi. Belki sonrasında hukuk ve eczacılıkta gelir diyerek sıkıştırdılar.

Murat Erman hoca ise bunun kesinlikle enişte ile alakalı olmadığını, kendilerinin çok sağlam bir ekiple çok koordineli bir şekilde çalışıp sonuca ulaştıklarını ifade ettiler.

Enişte etkisi oldu mu bilmiyoruz ama Siirt, şehir olarak bizden fersah fersah geride olsa da lobicilikte bizden fersah fersah ilerdeler.

Adamlar tüm olumsuzluklara rağmen tıp fakültesini, diş hekimliğini almış, eczacılık ve hukuku konuşuyor. Biz hala 200 olsun, 500 olsun diyoruz. Onu da birbirimize afra tafra yaparak diyoruz.

Bizdeki imkânlar Siirt’e olsa, hiç uğraşmazlar böyle küçük şeylerle, direk başkent olmak için başvuru yaparlar.

Helal olsun adamlara. Başta Siirt rektörü olmak üzere, şehre bu kazanımları sağlayan tüm dinamikleri yürekten kutluyorum.

Adamlar tıp tıp tıp dolaşırken, biz hala pıt pıt pıt dolaşıyoruz.

Silkinin, kendinize gelin. Batman gibi bir şehir için 500 yataklı eğitim araştırma hastanesi, lutuf değil zarurettir. Bunun için rica minnet etmeyin.

Elinizi masaya vurun. Ama beraber vurun. Herkes ayrı ayrı masaya elini vurursa, o masa ve o eller birbirine girer, bizim hastane hayalimizde yok olur gider.

Makul taleplerin, makul çerçevede, makul kişiler tarafından, makul bir şekilde, ilgililere aktarılıp, sonuç alındığı yarınlar dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın.  

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR BELEDİYE, BATMAN TANITIM GÜNÜNDE NİYE YOKTU?