USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

İŞÇİLER NİÇİN İŞİNDEN EDİLDİ?

19-09-2019
Google News

İnsanları işinden, ekmeğinden etmek, alınabilecek en ağır yaptırımlardan biridir.
Bu ağır yaptırımı gerektirecek durumlar tabii ki mevcuttur. 
Bu durumların mevcudiyeti halinde, “Şeriatın kestiği parmak acımaz” der otururuz.
Lakin olabilecek en ağır ceza, en olmadık hallerde bile insanların önüne konulabiliyor.
İnsanlar vahşice cezalandırılıyorlar. 
Ülkenin en büyük kuruluşlarından birinde çalışan bir emekçi, hak talebinde bulunuyor, kurum yöneticileri emekçiye mahkeme yolunu gösteriyor, mahkemeye gidip, haklılığını ispat eden çalışan, mahkeme kararının uygulanmasından hemen sonra işinden ediliyor.
Hani hukuk devletiydik! 
Hukuktan gücünü alan kurumlar, hukukun verdiği kararları kabul etmezlerse, insanlar nasıl bir motivasyon yaşayacaklar?
Ekmeğimiz, 2 kişinin 2 dudağının arasında mı olacak?
Haklı olman, mahkemelerin bunu teyit etmesi, çok bir şey değiştirmiyor!
Bu çok acı bir tablo!
Bu tabloda sadece şahıs değil, ailesi, akrabaları, iş arkadaşları ve tüm toplum cezalandırılıyor aslında. Silsile yoluyla geçen ekonomik ilişkiden çok silsile yoluyla geçen güvensizlik duygusu bitiriyor insanı!
Unutmayın, hakkaniyet yoksa güven de yok, güven yoksa huzur yok, huzur yoksa hiçbirimize yok.
Bugüne güvenmeyin, bu işin birde yarını var.
Bugün belediye işçileri de kapı önüne koyuldu. Bolu, İstanbul, Batman…
Hepsini kendi içerisinde değerlendirmek gerekir. 
Önceliğimiz işsizliğin en yüksek olduğu şehrimiz Batman.
Belediye yönetimi, koltuğa oturduktan sonra 7 personelin işine son verdi.
Onlarcası çöp ve kanalizasyon işlerine gönderilerek mobbing uygulandı.
Şayet bu kişiler, liyakat sahibi değilse, işgal ettikleri mevkileri hak etmiyorsa, işe gelmiyor, sahtecilik yapıyor, kuruma zarar veriyor ya da başka işleri varken siyasi bir amaç için burada istihdam ediliyorlarsa, buna eyvallah deriz.
Lakin, sizin gibi düşünmüyor, sizden önceki yönetim işe aldı ya da tipi hoşunuza gitmedi diye kişileri kapı önüne koyarsanız, bu hakkaniyete uymaz.
Hele birde, “Kayyum da işçi attı” kolaycılığı var ya o tam bir facia!
Kayyum’un birilerini işten atması, sizin atmanızı mubah kılar mı?
Bir yanlış, bir yanlışı örtmez, ikiye katlar. Ama bildiğim kadarıyla kayyumun işten attığı adam da yok gibi. 
KHK ile atılanlar ise onu aşan durumlar.
Hem Kayyum döneminde, işe alma ve işten atma gibi süreçleri takip eden birimin başında ki müdür, HDP döneminde de müdür olan bir şahıstı. 
Yani Kayyum sizden olanları müdür bile yapmıştı.
Artık bırakın her sıkıştığınızda topu Kayyuma atmayı!
Elektrik faturası konusunda da aynısını yaptınız. 
Elektrik faturasını ödememişsiniz, sular kesilmiş, tüm halka mesaj atıp topu kayyuma atıyorsunuz.
Hemen TEDAŞ’ı aradım, bu borç hangi döneme ait diye sordum. 
1 ay 2018, diğerleri 2019 borcu. Yani borcun büyük kısmı sizin döneme ait, geri kalan da kayyumun artık elini eteğini çektiği dönem. 
Hem öyle olmasa, borç kayyumun dönemine ait olsa ne olacak?
Kamuda devamlılık esas değil mi?
Her yeni gelen yönetim eskinin elemanlarını atıp borçlarını red mi edecek?
Bu arada vatandaş, işsiz, güçsüz, susuz, abdestsiz mi kalacak?
İnsanların hakkına girmeyin, kul hakkı yemeyin, oturduğunuz koltukların hakkını verin.
Unutmayın, Yüce Yaradan, “İmhal eder ama asla ihmal etmez”!
Herkes ektiğini biçer.
Gece yediğiniz hurmalar, gün gelir, burnunuzu tırmalar!
Hakkın hukukun üstün olduğu, kul hakkının yenmediği ve insanların ekmeğiyle oynanmadığı yarınlar dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın…

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİZİM DAĞLAR NİYE YANMADI? BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR