USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ?

24-07-2020
Google News

Bunu siyasi olarak değil icrai olarak soruyorum!
Kayyum atanma kararının doğruluğu yanlışlığını tartışmıyorum.
Önceki kayyum döneminde, kayyum kararına karşı çıkan birçok kişi, kayyumun icraatları ve duruşu sonrası, fikrini değiştirmiş, kayyuma destek vermişti. 
Buna HDP seçmeni de dahildi.
Birçok HDP seçmeni, kayyumun temizlik, yeşil alan, mezarlık hizmetleri ve halka olan yaklaşımı gibi hususlarda takdir etmiş ve desteklemişti.
Hatta seçim döneminde, HDP’nin % 70 oranında oy aldığı Batman’dan kayyumun belediye başkanlığına aday gösterilmesi gündeme gelmişti. 
Aday gösterilse ne olurdu sorusunu ayrıca konuşmak gerekir.
Gelelim cari kayyuma. 
Önceki kayyum dönemine göre çok daha uygun bir zeminde (gerginlik bazında) ve şartlarda koltuğa oturdu. 
Yetki olarak da çok daha rahat olduğunu düşünüyorum. 
Valilik, özel idare ve diğer tüm kurumları da kendisi yönetiyor. 
Üzerinde ciddi bir baskı olduğu kanısında da değilim.
Buna mukabil, 5 aylık performansa bakınca, şehre fark yaratacak bir proje veya hareketlilik katıldığını müşahede edemedik.
Halkın bu yönde memnuniyet içeren ifadelerini de duymadık.
HDP döneminde belediyecilik hizmetlerini eleştirenlerin, alternatif olarak atanan başkandan daha üst bir performans beklemeleri doğaldır.
Sokaklar, maalesef bu konuda pozitif değil. 
AK Parti’li, HDP’li, Hüda Par’lı, Saadet Parti’li, MHP’li, İyi Parti’li, Deva Parti’li, Gelecek Parti’li seçmenlerin hiçbirinin bu konuda pozitif konuştuğunu söyleyemeyeceğim.
Sadece seçmen bazlı konuşmuyorum, siyasetçilerin de hizmetleri takdir eden bir açıklamasını duymadım.
Bizim görevimiz, hizmet kalitesinin artırılması için gördüklerimizi aktarmak.
Maalesef bu konuda pozitif aktarımlar yapamıyoruz. 
Belki daha erken, 5 ay kısa bir süre diyebilirsiniz. Lakin, 5 ay bazı şeyler için çok kısa ama bazı şeyler için de çok uzun bir süredir.
Belediyecilik sivil bir iştir. Hizmet işidir. Tasarruf tedbirleri ile hizmet üretilmez. 
Memur zihniyeti ve memur ağırlığı ile işi yürütmeye çalışırsanız zor durumda kalırsınız.
Çok iyi bir memur, çok iyi bir belediye başkanı olamaz! 
Bunun oranı, çok iyi bir doktorun çok iyi bir mühendis olma ihtimali kadardır.
Bunun için de başkanlık sıfatını memurluk sıfatından arındırmak gerekir. 
Aksi takdirde, kaybeden Batman olur.
Bu konuda tüm siyasetçi, bürokrat, teknokrat ve gazetecilerin, üzerine düşen, yeri geldiğinde uyarı, yeri geldiğinde destek görevini, yerine getirmeleri gerekmektedir.
Biz işin başında uyarıyoruz, bazı işler doğru gitmiyor.
Halk, belediye hizmetlerinden memnun değil.
Sokaklar belediyecilik kokmuyor!
Herkesin görevini layıkıyla yaptığı aydınlık yarınlar dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın…

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİZİM DAĞLAR NİYE YANMADI? BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR