USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

KİMİN BAYRAMINI KUTLADIK?

28-04-2019
Google News

Milli bayramlar, insanların tarihi, kültürü, dini ve maneviyatıyla olan bağını güçlendiren, ruhunu güncelleyen, bunu gelecek nesillere aktaran özel günlerdir.

Çocuk, gençlik ve zafer bayramları. Bunlar çok güzel düşünülmüş, oldukça isabetli argümanlar üzerine inşa edilmiş bayramlardır.

Ülkenin inşası, çocuk ve gençlerin ihyası, ceddinin zaferlerinin yad edilmesi ile mümkün olabilir.

İsimler ve kararlar yerinde peki ya kutlamalar…

Maalesef kutlamalar ihya etmek için değil ifsad etmek için yapılıyor sanki!

Kurtuluş savaşının birçok nokta da başlamasının veya alevlenmesinin sebebi tesettürdür. Yani anamızın, bacımızın örtüsüne, çarşafına el uzatılmasıdır.

Yine kurtuluş savaşında cepheye silah ve cephane taşıyan, arkada yaraları saran, yeri geldiğinde silahı alıp cephede savaşan kadınların tümü de çarşaflı ve örtülü kadınlardı.

Kurtuluş savaşının kazanılmasında ve meclisin kuruluşunda hiçbir başı açık dekolteli minili kadın yoktu.

Bunu söylerken, bu tür kadınları aşağılamıyorum. Tarihi ve milli bir gerçekliği ortaya koyuyorum. Bu bayram, bunların değil de demiyorum.

Lakin bayramların, asıl sahiplerinden, asıl sembollerinden koparılıp, çok zıt bir noktaya çekilip, başına da milli yazılması kötü bir şey diyorum.

Bugün birçok bayramda sembol olarak, çarşafın yere atılması ve batı kültürünün yansıması anlatılıyor.

Hayır, siz yanlışsınız!

O bacak şov yapanlar, içki kadehlerini tokuşturanlar, balolarda eğlenenler, cadde sokakları teşhir alanlarına çevirenler, çarşafa saldırıp yere atanlar, bizim atalarımız değildi!

Ceddimizin kurtuluş savaşında savaştığı, İngilizler, İtalyanlar, Fransızlar, Yunanlardı!

Ama milli bayram deyip kendi bayraklarımızı çekip, bunların kültürlerini, dillerini, dinlerini kutsuyoruz.

Sonrada gençlik bitmiş, sapıklık artmış, teşhircilik had safhaya ulaşmış, milli manevi duygular kalmamış diyoruz!

Efendiler, en değerli değerlerimizin içine bile düşman dölü dolamışız. En büyük düşmanımız olan İngiliz’in şapkasını, kankasının kanunu, emmioğlusunun hırkasını, teyzesinin dekoltesini, evladının alfabesini almışsınız, onlar gibi kadeh tokuşturup, eğlence tertip etmişsiniz, sonrada biz bayram ediyoruz diyorsunuz.

Bence siz cenaze merasimi düzenliyorsunuz!

Bu topraklar uğruna canını veren Mehmed’in ruhunu, Smith’e, John’a, Yorgo’ya, Hans’a satmışsınız!

Kendinize gelin, ceddinizin uğruna savaş verdiği her şeyi, ceddinizi anmak için toprağa gömüyorsunuz.

Minicik çocukları teşhir edip, Millilikten bahsediyor, çikolatadan heykeller yapıp, sevinç naraları atıyor, balolarda kadeh tokuşturup, başınıza ceddinize kurşun sıkanların şapkasını takıp medeniyet naraları atıyorsunuz…

Ceddiniz kalksa İngiliz’i Fransız’ı Yunan’ı bırakır, sizinle savaşır.

Bilge kralın dediği gibi, “savaş ölünce değil, düşmana benzeyince kaybedilir!

Ceddimiz savaşı kazandı ama biz kaybettik beyler, bu neyin kutlaması, kimin kutlaması!?

Milliliğin içinin boşaltılmadığı, bayramların ruhuna uygun kutlandığı, insanların ceddini ve onun düşmanlarını iyi tanıdığı yarınlar dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın…

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR BELEDİYE, BATMAN TANITIM GÜNÜNDE NİYE YOKTU?