USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

KOMÜNİST AĞAÇLARA KIYIN!

05-08-2019
Google News

Evrensel mevzulara ideolojik kılıf giydirme konusunda mahir bir toplumuz!
Bizim gibi düşünen katil iyidir, hırsız şirindir, rüşvetçi beceriklidir, sapık çapkındır, namusuz yoktur!
Çünkü siz, işlenen çirkin fiili yok saydığınız anda, namus denen kavramı yok saymış oluyorsunuz.

Yok saydığınız bir kavramdan dolayı da birini yoksunlukla suçlamanız, çok anlamlı değildir.
Maalesef bu çirkin hali en hayati konularda bile sergiliyoruz. Hepimizin ortak değeri olan çevreyi koruma noktasında gerçeklerle yüzleşmek yerine, ideolojik kavgalar veya körlükler yaşıyoruz.
Bir yerde doğa katlediliyorsa, hemen katledenlerin kim olduğuna bakılıyor.
Bizdense, susun, çünkü bu insanoğlunun yaşamının devamı için gerekli olan bir süpürme operasyonudur! Zaten kesilen ağaçlarda çok değil hatta kesilenler ağaç değil çalıdır…
Şayet kesenler karşı taraftansa, kesilen çalı bile olsa, yapılan katliam, yapanlarsa, katil, hain ve doğa düşmanıdır. Vurun beline, hatta belden aşağısına.
Ortam bu kadar kirli olunca da doğanın kirlenmesinin yanında, doğa severler de kirleniyor.
Halbuki insanlığımınızında inancımızında temelinde doğayı sevmek ve korumak vardır. Doğaya zarar vermek, insanlığımıza ve inancımıza da zarar verir. Maalesef son demlerde, insanlık ve inanç zayıfladı. Onu ayakta tutan değerlerde zayıfladı. İş öyle olunca da dünyanın manevi havasıyla beraber, ekolojik denge de zayıflamaya başladı.
Çünkü İstanbul’da 60 ağaç kesilecekken, 1500 km öteden koşan insanlar, kapılarının önünde kesilen 170 ağaca kör olabiliyorlar.
Karşılaştırmak veya basitleştirmek gibi algılanmasın. 1 ağacın bile katledilmesi çok büyük cinayettir. Lakin ağaç fakiri olan bir şehirdeki 170 ağaç İstanbul’da ki 1700 ağaçtan çok daha değerlidir. Birde bu ağaçlara karşı sorumluluğum, 1500 km ötedekinden daha yoğundur.
Lakin yok, bunu kesenler bizimkiler. O zaman susun. Üç beş gazeteci, birkaç çevreci konuşur konuşur susar!
Bugüne kadar hep öyle olmadı mı?

Yaklaşık 15 yıllık belediye yönetiminde acaba HDP’nin ektiği ağaç sayısı söktüğü ağaç sayısının kaç katı?
Ya da şöyle soralım, 15 yılda ektiğiniz ağaç sayısı ile 2 yılda kayyumun ektiği ağaç sayısını karşılaştırabilir misiniz?
Bu soru canınızı yaktı biliyorum. Ama o kestiğiniz 170 ağaç varya, kepçeyle kafasına kafasına vurduğunuz, sonrada kökünü söktüğünüz, sonra üzerine toprak attığınız ağaç varya….
İşte o ağaç, canımızı çok yaktı!
İstanbul gezi parkında ilk saflarda yer alan ideolojik saplantılı arkadaşlar nerede?
Yoksa gezide ki ağaçlar komünist, buradakiler hacı hoca mı?
Komünizmin temel değerlerinden olan tüm halkların ve tüm ezilmişlerin hakları ilkesini bile yok sayıyorsunuz. Yani siz maalesef gerçek komünist bile değilsiniz. Değil insanları, ağaçları bile ayrıştırıp, ona göre muamelede bulunuyorsunuz.
Bu, düpedüz bir katliamdır!
Bunu yapanlarla, buna sessiz kalanlar, aynı kategoridedirler. Dindarsa, çakma dindar, komünistse, çakma komünist!
Çünkü doğanın katledilmesini, yüce dinimizde, insanlığımızda, gezici vandalların ideolojisi de reddeder!
Bizde, 60 ağaç için(!) tüm ülkeyi yakan zihniyetin, 170 ağaç için susmasını reddediyoruz.
Bu katliamı reddediyoruz.
Evrensel değerlere ideolojik kılıf giydirilmesini reddediyoruz!

Ağaçların ve katillerin dindar veya dinsiz diye kategorize edilmesini de reddediyoruz!
Ağaçlarımızın ve geleceğimizin katledilmesini kınıyorum. Tüm halkımızı bu katliama gerekli tepkiyi göstermesini temenni ediyorum.
Doğayı katledenlerin insanı katledenlerle aynı muamele ve ceza ile karşılaştıkları yarınlar dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın…

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİZİM DAĞLAR NİYE YANMADI? BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR