USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

KORONA MI KARI DIRDIRI MI?

05-04-2020
Google News

Kaç gündür evdeyim, hanımla konuştuk, muhabbet ettik, iyi bir insana benziyor...
Lan Mahmut, niye benimle kavga etmiyon, kaçacak yerin yok diye de mi?
Karı dırdırı koronadan beter…
Bunlar koronoyı izah etmekte sıkıntı yaşayıp, işi mizaha vuran vatandaşımızın zekâsının ürünleri. 
Yoksa ben, karı dırdırı diye başlık, Allah muhafaza, rüyamda görsem tavana fırlarım.
Şaka bir yana bu virüs, birçok gerçeği yüzümüze vurdu.
Eksiklerimizi, gerçeklerimizi, göremediklerimizi, hesaplayamadıklarımızı…
İşin global boyutundan önce aileyi ele almak lazım. 4 duvar arasına sıkışan biz erkeklerin, kadını anlama evrim sürecine bakmak gerekir. 
Bu evrimden kaçmak isteyenlerinde, karı dırdırı bahanesine sarılmasına…
Her zaman söylerim, dünyanın en ağır işi ev hanımlığıdır. 
Dünyanın en zor varlığı olan insan yavrusunu güderler, evi çekip çevirirler, sonra da şımarık, kaprisli ve kibirli olan erkeği memnun etmeye çalışırlar. 
Bunların tümünü de şuan bizim yaşadığımız gibi çok dar bir alanda yapmaya çalışırlar.
Yaşadıkları zorlukları da dile dökerek deşarj olurlar. 
Bu zorluklar yoğun olunca da dil makineli gibi çalışır. 
Dil, yoğun çalışma sonucu, olayı alışkanlık haline getirir, ortada problem yokken de konuşmak ister. 
Konuştukça rahatlar, rahatladıkça konuşur.
Konuşurken engellendiğinde ise çarklar kırılır. 
Kırılan aks, kasnak ve diferansiyel parçaları üstünüze üstünüze gelir.
Erkekler, akıllı olun, ayık olun, çok ısınan bir motora asla müdahale etmeyin. 
Bunu yapıp yanan ya da gözünü kaşını yaran çok motor ustası gördüm. 
Siz çırak halinizle aman dikkat edin.
Fazla yük yüklediniz, bakımını yapmadınız ya da ihmal ettiniz, ısınınca da vay anasını…
Yok öyle şey!
Oyunu kuralına göre oynayacaksınız. 
Bilmediğiniz oyunda artistik yapmayacaksınız. 
Yoksa hacamadı yersiniz!
Şimdi 4 duvar arasına mahkum olup, kaçacak yeri de olmayan erkekler, durumu anlamakta zorlansalar da biat bayrağını çekmiş durumdalar. 
Evin içinde dönen çarkın ağırlığıyla birlikte, dışarıya kaçacak yolun olmayışının ortak paydasında, “itaat et, rahat et”  deyip, kontrollü şekilde yaşıyorlar.
Millet şu karantinadan sonra boşanmaların artacağını söylüyor, ben buna katılmıyorum. 
Aile bağları öncesinden çok daha güçlü olacaktır. 
Çünkü ilk defa aile uzun süreli birliktelikler yaşamış, birbirini dinlemiş, birbirini anlamaya çalışmış, oyunlar oynamış, oynadığı alanı beraber dizayn etmiş, dünyanın en vazgeçilmez, organizasyonun aile olduğu gerçeğini yaşayarak müşahede etmiştir.
Aileyi şirket yapısıyla değerlendirenlerin, bilânço, rapor ve toplantılarla işi yürütmeye çalışanlar, tabii ki bu tür badireleri fırsat olarak değil kriz olarak yaşayacaklardır. 
Bunların 5 miliamperlik sigortaları yüksek enerjili muhabbeti kaldıramaz!
Biz zaten kendi aramızda her şeyi yazıya ve anlaşmaya döken bu organizasyonlara aile demiyoruz. Göçebe çadırı gibi kurulan mokıt organizasyonlar diyoruz. 
Bunların dağılması için koronaya gerek yok, bazen basit bir grip bile bunları darmadağın edebiliyor.
İşin diğer boyutu ise korona bize değerlerimizi tekrardan hatırlattı.
Dünyanın en zengin adamı olun, bir anlamı yok çünkü para anlamsızlaşıyor.
Dünyanın en güçlü insanı olun bir anlamı yok çünkü silah ve asker anlamsızlaşıyor.

Dünyanın en güzel en yakışıklı insanı olun hiç anlamı yok çünkü bunlar anlamsızlaşıyor.
Eğer bir aileniz yoksa dünyanın tüm para, silah, makyaj malzemesi, güzelliği, altını, mücevheri, yiyeceği, içeceği, uçakları, arabaları sizin olsa, siz bunalımdasınızdır.
Ve siz hayattan boşanma yoluna girmişsinizdir!
Bunun içinde aile kurun, ailenize sahip çıkın, ona değer verin, onu başınızın tacı edin. Dünyalık tüm değerler değersizleştiğinde elinizde, kalacak ve sizi ayakta tutacak tek değeriniz, ailenizdir.
Aileyi ikinci plana atan batının içine düştüğü bunalımın yanında iğrençliğini de vurgulamak isterim.
Medeni diye pazarlanan batılılar, yaşlılarını sosyal güvenliğe ve sağlık sistemine yük olarak görüp, imha etmenin peşinde koşarken, biz fert ve devlet olarak tüm imkânlarımızı onlar için seferber ediyoruz. 
Tüm aile fertleri olarak duygularımızı üzerlerine akıtırken, devletimiz de askeri, polisi, imamı, zabıtayı onlar için seferber etmiş, öz evladın yapamayacağı işleri onlara görev olarak vermiştir.
Allah akıbetimizi hayretsin diyoruz ya.
İşte bu, bir ayağınız çukura düştüğünde, sabun fabrikalarına hammadde olarak bakılmamak için ayağımıza basarken, aileye ve aile politikalarına sahip çıkın.
Birbirinizin nazını da dırdırını da çekin, sevin ve sevdiğinizi gösterin. 
Dinimiz de bize bunu emrediyor.
Aile bağlarlının daha güçlü olduğu yarınlar dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR BELEDİYE, BATMAN TANITIM GÜNÜNDE NİYE YOKTU?