USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

KURAN’DAN KORKAN CEMAATLER, TARİKATLAR, STK’LAR…

11-04-2018
Google News

Adı Müslüman, davası İslam olan her fert ve topluluğun ortak paydası Kur’andır!

Tarz, tavır, hal ve ahval değişiklikleri olsa bile hepsi tek noktada, Kur’an çizgisinde birleşirler.

Eğer birleşmiyorlarsa, ortada ciddi bir sıkıntı var demektir.

Haşa, Kur’anda bir sıkıntı olmadığına eminiz, o zaman ya adımızda yada davamız da bir sıkıntı var.

Biz kendi kendimizi kandırıyoruz.

Müslüman’ız deyip, Müslüman gibi yaşamayarak Müslümanlara zarar veriyor, davamız İslam deyip, İslam için çalışmayarak İslam’a zarar veriyoruz

Aslında komünistim diyenlerde yeri geldiğinde faşistliğin dibine vuruyorlar da o başka bir yazı konusu.

Geçtiğimiz hafta Afganistan’ın Kunduz Eyaletinde bir medresede düzenlenen hafızlık mezuniyet törenine, bombalı saldırı düzenlendi.

Çoğunluğu, hafız çocuklardan oluşan 100 kişi can verdi.

Uçaklarla saldırı düzenlenen yer bir medrese yani ibadethane!

Saldırı düzenlenen etkinlik ise hafızlık merasimi!

Yani Kuran’ı hatmedenlerin diplomalarını alacağı etkinlik!

Ölenlerinse hepsi sivil, çoğu çocuk ve hafız…

Burada ölenler hangi dinden olursa olsun, saldırıya uğrayan mabed hangi dinin mabedi olursa olsun, bahse konu kitap hangi semavi kitap olursa olsun, bu yaşanan vahşettir ve en üst perdeden tepki göstermek gerekir.

Lakin bu kişiler gayri Müslim olsaydı, dünya ayağa kalkardı.

Örnekler mevcut, Fransa’da bir saldırı da 12 kişi ölünce, neredeyse tüm dünya liderleri(Müslüman olanlar dahil) gidip orada yürümüş, haftalarca konu irdelenmişti.

Burada ise durum farklı, burada can verenler Müslüman ve tek yaptıkları Kur’an okumaktı. Fransa’da ki gibi kimsenin dinine ve değerlerine de saldırıda bulunmamışlardı.

Ama bombalarla katledildiler.

Gözyaşlarıyla gömüldüler ve kimse tarafından anılmadılar…

Gâvurların sessizliğini anlıyorum, birileri kıvırmaya çalışsa da yüce Yaradan net olarak söylüyor, “Yahudiler ve Hristiyanlar, siz onlardan olmadıkça asla sizden memnun olmazlar(bakara 120)”.

Peki ya Müslümanlar, onlar niye susuyorlar?

Temel ilke, “bir münker gördüğümüz de elimizle, gücümüz yetmiyorsa dilimizle, onada yetmiyorsa buğz etmek” değil miydi?

Ne oldu da buğz etmekten bile korkar hale geldik?

Kimse konuşmadı, kimse yazmadı, kimse mırıldanmadı… 

Üzerinden bir hafta geçmesine rağmen hiçbir cemaat, cemiyet, tarikat ve İslam adını kullanan STK’da bir hareket olmayınca, olaya öncülük edelim dedik.

Kur’ana yapılan saldırıya, Kur’anla cevap verecektik.

Büyük şeytanı ve ona uşaklık yapanları lanetleyecektik.

Sonra da şehrin en işlek caddesinin kenarına oturup, topluca, "zalimlerin en korktuğu eylemi" yapacaktık!

Kur’an okuyacaktık…

Çok şükür, çok yürekli bir toplulukla birlikte bunu yaptık!

Hiçbir parti, cemaat veya topluluk adına değil, İslam ve Kur’an adına bunu yaptık.

Ama maalesef, yeri geldiğinde İslam ve Kuran’dan bahseden birçok abimiz, üstadımız, büyüğümüz, meydan da yoktu!

İşin kötü yanı, bunların geçerli bir bahanesi de yoktu!

Dava Kur’an olunca, öne sürülebilecek[ŞT1]  hangi bahane geçerli olabilir ki?

Kuran ile aranıza hangi bahane sığdırılabilir ki?

Sizi Kuran’ı savunmaktan hangi geçerli sebep alıkoyabilir ki?

Birilerinden mi korktunuz?

Yağmur mu yağıyordu?

Bizi mi beğenmediniz?

İşiniz mi vardı?

Utandınız mı?

Utanmak güzel bir haslettir.

Allah’tan ve onun Resul’ünden utanmak gerek. Onun bize verdiği emanete sahip çıkmadığımız için utanmak gerekir.

Oturup ağlamak, yüzümüze karalar çalmak, toplumdan soyutlanmak gerekir…

Şayet Kur’anımıza sahip çıkamıyorsak ve türlü bahanelerle bundan kaçıyorsak, tüh olsun bize!

Zaten biz Kur’anı savunsak, her birimiz yerimizden “büyük şeytan Amerika” diye bağırsak, inanın kimse Kur’ana ve onun yarenlerine bomba atma cesareti gösteremezdi.

Biz korktuğumuz ve birbirimizle uğraştığımız için onlar korkmuyorlar.

Onlar bizim ses etmeyeceğimiz bildikleri için pervasızlar, korkusuzlar ve vicdansızlar…

Yani anlayacağınız, Afganistan’da Türkistan’da Mısır’da Guta’da Filistin’de ve daha sayamayacağımız birçok yerde şehit olan kardeşlerimizin katili biziz!

Kunduz’da kan bulaşan Kuran’ın müsebbibi biziz!

Kişisel kavgalarımızı, menfaatlerimizi, fikirlerimizi ana davamızın önüne geçiren, Kuran ile aramıza set eden biziz!

Kur’ana saldırı düzenlenen bir dünyada Müslümanların sessizce yaşamasının zilletin en alt seviyesi olduğunun bilinmesi dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın…

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİZİM DAĞLAR NİYE YANMADI? BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR