USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

MAHALLELİNİN FUHUŞ BASKINI VE DEVLETİN DURUŞU!

06-03-2018
Google News

Geçen hafta Cuma günü bazı haber sitelerine “Batman’da fuhuş baskını” diye bir haber düştü.

Haberde, “Batman'da fuhuş ve uyuşturucu için kullanıldığı iddia edilen bir binanın camları, taş ve sopalarla kırıldı” deniyordu. Ardından mahalleli imza toplayıp yetkililere seslendi.

İki haberi okuduğumuzda, çok karmaşık duygular içerisine girdik.

Bu millet, fuhuş ve uyuşturucu gibi illetlere asla müsamaha göstermez, gördüğü mekanları anında dağıtırdı.

Bunu bilen kötü niyetli kişilerde, bu işten imtina eder yada çok gizli bir şekilde fiilini işlerdi.

Çok uzun süredir bu tarz bir eylemler görmemiştik.

Asıl soru da burada saklı!

Acaba bu tür çirkinlikler azaldı da mı bu eylemler olmuyor?

Millet bir şekilde bu fiilleri normal mi görmeye başladı?

Yoksa çirkinlerin cesaret aldığı milletinse korktuğu birileri mi vardı?

Birinci soruya cevap verelim. Maalesef bu iğrençliklerde azalma yok, çoğalma var!

İkinci soruya gelince; ahlaki ve kültürel yozlaşma ve dini hassasiyetlerin zayıflamasıyla, maalesef anormallikler normal karşılanmaya başlandı.

Üçüncü soruda ki cesaret ve korkunun kaynağına gelince; bunu bölgede ki güç kaynaklarına sormak lazım.

Bölgede ki en önemli iki güç kaynağı, devlet ve örgüt(tü).

Örgüt, Kadın özgürlüğü, cinsel özgürlük, namus kabustur, din afyondur...

Bu tür yaklaşımlar, maalesef gençleri din, iman, kuran, ahlak ve kültürel yapılarından uzaklaştırdı. İçi boşaltılan gençlik, her yola gelir oldu.

Buna devletin zımni etkisi oldu mu dersiniz?

Belki de sadece zımni değildir.

Devletin içinde ki hainler sır satar, din satar, toprağını satar, silah arkadaşını satar da, karı ve uyuşturucu satmaz mı?

Ben bir şey demiyorum.

Ama devletin içinde ki bu örgütün en güçlü olduğu dönemin, fuhuş ve uyuşturucunun en hızlı yayıldığı dönem olduğunu söyleyebilirim.

Durum oldukça tutarlı aslında!

Bu milleti, illete bulaştırmak için içini boşaltmak, içini boşaltmak içinde bu tarz fiillerle buluşturmak gerekir.

Bu tarz fiillerin içe sirayet edebilmesi içinde, dinin zayıflaması, eğitimin seyrekleşmesi, düşüncenin sığlaşması, ahlak, namus, kültür ve edebiyatın yok sayılması gerekir.

Yaptılar mı yaptılar.

İçerde ki ve dışarıda ki örgüt el ele verip çok güzel(!) yaptılar!

Çıplaklıkta, namussuzlukta, kötü alışkanlıklarda, inançsızlıkta...

Normal olanda buydu!

Çünkü her iki örgüt, aynı yerden emir alıyor ve emir aldıkları yer, bu devletin altına dinamit koymak için çalışıyordu. Dinamiti koymak içinde adam harcamak istemiyordu bu karanlık güçler. İnsanlarımızı kirletip, hainleştirip, o dinamiti onların eli ile yerleştiriyordu.

Anayasanın ilgili maddesi “Devlet, gençleri alkol düşkünlüğünden, uyuşturucu maddelerden, suçluluk, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak için gerekli tedbirleri alır.(anayasa madde 58)” diyordu. Ama sanki bu madde askıya alınmıştı.

Çok şükür her iki örgütte zayıfladı. Devlet asli görevini yapmaya başladı. 30-40 yıllık operasyonun sonuçlarını kısa sürede bertaraf etmek çok zor.

Çok çalışmak lazım.

***

Bu fuhuş baskınını iyi okumak lazım.

Devletin yasası, kolluğu, ve sorumluluğu dururken, niye vatandaş sokağa çıkmak zorunda kalıyor?

Bunu iyi irdelemek gerekir.

Gözaltına alınanlar niye hemen serbest kalıyor?

Baskın yapılan kumar ve fuhuş evleri hemen sonraki gün niye faaliyete tekrar başlıyor?

Uyuşturucu niye bu kadar açıktan ve pervasızca satılabiliyor?

Hırsızlık niye bu kadar yaygın ve hırsızlar niye bu kadar rahat?

Bunların tümünün irdelenmesi ve çözüm önerileri getirilmesi gerekir.

Sebepleri okuyamazsak, çözümü asla bulamayız.

Devletin bugünkü çabası iyi ama yetersiz.

Sadece baskınlarla, takiplerle veya göz altılarla bu iş çözülmez.

Bu işin derinliğine inip, hukuki, dini, ahlaki, sosyolojik ve siyasi ayaklarını oturttuktan sonra, polisiye tedbirler sonuç verir.

Dostun düşmanın iyi bellendiği, kimin neyi alıp sattığının iyi bilindiği herkesin üzerine düşen görevi ifa ettiği yarınlar dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın...

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR BELEDİYE, BATMAN TANITIM GÜNÜNDE NİYE YOKTU?