USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

MİLLETVEKİLİ SIRALAMASI BELLİ!

09-05-2018
Google News

Milletvekili aday borsasının bu kadar yüksek olduğu ortamda, herkesin aklındaki soru, sıralama ne olacak?

Aslında sıralama belli.

İş sadece küçük rötuşlara kalmış.

Temayül, mülakat, görüşme trafiği, falan filan, bunlar malumun ilanının hazırlığı için gerekli aşamalardır sadece.

İl başkanlığı atamasında da aynısını yaşamıştık.

İsim belliydi. Ama bazı ön hazırlıklar yapıldı, görüşmeler icra edildi. En son sayı 5’e indi ve bunlara Cumhurbaşkanı ile görüşmek için saat verildi.

Beklenti neydi, Cumhurbaşkanı adaylar ile görüşecek ve aralarından birini il başkanı olarak atayacaktı.

Görüşme gerçekleşmeden birkaç saat önce, ben il başkanının kim olacağını sosyal medyadan paylaştım.

Saldırı ve hakaretlere uğradım. Çok bilmiş zevat, daha görüşme gerçekleşmeden, Cumhurbaşkanının kimi seçeceğini nereden biliyorsun, sen kimsin ..... diye başladılar saymaya.

Patron bile niye bu kadar büyük bir risk alıyorsun demişti. Ama ben kesin bilgi, yayabilirsiniz demiştim.

Cumhurbaşkanının görüşmesinden sonra isim açıklanınca, kimse benden özür dilemedi. Sadece sosyal medyadan hakaret edenler, hakaretlerini sildiler.

Yani neymiş, bu işler çoktan pişmiş.

Ben müneccim miyim?

Hayır, sadece havayı iyi kokluyorum.

Ve maalesef şuan için iyi kokular almıyorum.

Yazının başlığını gören patron, sakın isim verme diyor. Tabii ki yazmayacağım, hatta arayanlara da söylemeyeceğim.

Ama şunu net olarak söyleyeceğim, bu listeler ile kamuoyu tatmini çok zor!

Belki birilerinin gönlünü almak için dördüncü beşinci sıra verilecek ama seçmen bunu asla kabul etmeyecek.

Özellikle iktidar partisinde bu sıkıntı yaratacak. Çünkü HDP Parti olarak seçime girerse baraj problemi yaşayabilir. Buda Ak Partinin 4 veya 5 vekil çıkarma ihtimali doğuruyor. İş böyle olunca, en son sıra bile potada olacak. İstenmeyen bir isim, hangi sırada olursa olsun, sonuca etki edecek.

İnsanlar, başkanı seçecek ama vekillik için listedeki isimlere bakacak.

Tüm partilerde bu böyle olacak. Belki HDP, Saadet ve İyi Parti de aradaki makas çok olmayacak ama Ak Parti’de son sırada bile olsa istenmeyen bir adam aradaki makası çok açacak.

Listeler şu saatte değişir mi tabii ki değişir. Ama çok istisnai bir durum gelişirse!

Biri için çok üst seviye müdahale olur, biri çok üst seviye bir performans sergiler, biri çok tuhaf bir hareket yapar...

Ama değişim oranı %10 bu saatten sonra.

Ben yinede şansımı zorlayıp uyarıyorum. Aman listeleri sağlam tutun. Bu seçim farklı, sadece bize değil size de döner bu hesap.

Önümüze sağlam isimler koyun ki bizde sağlam oy verelim. Dört kişiyi bir kişiye kurban etmeyelim. Biri kişiyi de dört kişiye kurban etmeyelim.

Birilerinin kaprisine, zaafına, uyanıklığına, torpiline veya ilişkilerine memleketi kurban etmeyelim. 

Hakk’ın rızası, halkın desteğini, halkın desteği başarıyı getirecektir.

Anahtar kelime HAK!

Hakkın hakkına verilip, Hakk’ın küstürülmediği listeler dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın...

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR BELEDİYE, BATMAN TANITIM GÜNÜNDE NİYE YOKTU?