USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

PADİŞAHIM ÇOK YAŞA...

28-03-2021
Google News

Gazetecilik dünyanın en zor işlerinden biridir. Elinizde çok keskin bir kılıç vardır ve bunu sallamanız gerekmektedir. 
Sallamazsanız, kimse sizi sallamaz! 
Sallarsanız, saldırıya uğrarsınız!
Aslında sizin saldırıları sallamamanız gerekir. Çünkü bu, işin doğasında vardır. Siz doğruları yazarsanız, yanlış olanlar sizden rahatsız olur. Rahatsız olanlarda bir şekilde size zarar vermek ister. İşinizi hakkıyla yapmaya niyetliyseniz, bunları bilerek yola çıkmalısınız. 
B şıkkındaysa, yalakalık, şakşakçılık, dalkavukluk, salla başı al maaşı var. 
B şıkkı iyi hoşta, biz buna gazetecilik demiyoruz. Etikette, kartta yazsa da toplumdaki karşılık bellidir. 
Toplum A şıkkındaki gazeteciyi ister, cesur, yürekli, araştıran, soruşturan, bildiklerini kanun ve ahlak sınırları içerisinde ayrım yapmadan yazabilen.
Lakin gazetecinin öyle olabilmesi için ciddi bir toplumsal desteğe ihtiyacı vardır. Uyuşturucu çetesinin çarkına çomak sok, tefeciyi ifşa et, hırsızı açıkla, örgütü eleştir, siyasileri uyar, bürokrata ayar, sonrada git koltuğuna otur, öyle mi?
Bu işi meslek olarak yapan adamlar da aile geçindiriyor. Kira veriyor, sigorta, elektrik, su, doğal gaz, baskı, kağıt, yakıt parası veriyor. Siz bir abone yapmaz, reklam vermez, takip etmezseniz, adamlar aç kalır. 
Aç adam kahramanlık yapamaz. 
Geçinmek için birinden destek aldıysa, adı rüşvetçi olur, ek iş yaptıysa, inşaatçı, matbaacı, baskıcı, işçi olur. 
Destek aldığı şahıs, kurum ve kuruluşlarda, “sakın benim gölgeme laf etme, ben dans bile etsem, sen ibadet ettiğimi yaz”, derler. Yazmazsan kızarlar. Dansı yazarsan, taşlarlar. Sen ibadet etti diyeceksin!
Yoksa desteği keser, şikayeti basar, gırtlağını sıkar!
Öyle yasa kanunla da değil. Aileni arar, ticari ve sosyal ilişkilerini baltalar, itibarını karalar!
Halk destek vermezse, gazeteci de kendisine şantaj yapan adamlara rest çekerse, nasıl dönecek çark. Hırsızlık, yolsuzluk, ahlaksızlık nasıl yazılacak?
Su ile mi yazılacak, suya mı yazı yazılacak?
Gazeteci güce karşı duracaksa, güçlü olmalıdır. Hem maddi hem manevi olarak desteği hissetmelidir.
Hissediyor muyuz o gücü!?
Sonrada vay efendim niye yazmıyorsunuz. Bugüne kadar mahkeme salonlarına veya hastahane koridorlarına düşen kaç gazeteciyi ziyaret edip destek verdiniz?
Tam tersine, sevmediğiniz adamları eleştirince, bravo bravo, sizi eleştirince, hain, ajan, provakatör... 
Güç kimdeyse, gazeteler benim istediğimi yazsın, yoksa şey yaparım!
Ne yaparsın, biliyorsunuz işte millete ne yaptığımızı!
Bunu tek taraflı söylemiyorum, legal, illegal güç sahibi kim varsa, bu kafada. Bizi hep iyi güzel yazsınlar. Eleştiriyorlarsa, kesin art niyetlidirler. Kimsede arayıp teşekkür ederim, siz yazdınız biz bu durumu düzeltiyoruz demiyor. 
Kimse derken, istisnalar olduğunu söylemek isterim. 
Eleştirildiği halde kızmayan, arayıp, görüşüp, durumu izah eden ADAMLAR da var. Adam olmak zordur, tehdit etmekse kolay. 
Ben kendi adıma söyleyeyim, çok şükür, kendi gazetemi çıkardığımda da şimdi de bu işten hiçbir maddi beklentim olmadı. Onun için de kafam rahat. Lakin rahat olabilmek için zeminin de uygun olması gerekir. 
Usulsüz ilişkilerle bizi yıldırmaya çalışanlar, bize padişahım çok yaşa dedirtmeye çalışanlar, siz padişah değilsiniz!

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR BELEDİYE, BATMAN TANITIM GÜNÜNDE NİYE YOKTU?