USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ?

19-07-2020
Google News

Son yüz yıldır, toplumumuz provakatif sokak eylemleriyle, tehdit ve terbiye ediliyor!
Ne zaman ki ülke kritik bir viraja gelse, bazı olaylar ortaya çıkıyor, halk galeyana geliyor, önce kafalar, sonra sokaklar karışıyor. 
Ortalık toz dumanken, atı alan Üsküdar’ı geçiyor.
Günümüzde sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla bu işler çok daha kolay işliyor. 
Biri bir yalan söylüyor, ona 1000 kişi atlıyor, sonra yalanı söyleyen de yalanına inanıp, ona takla attırıp, çok daha fazla kişiye ulaştırıyor.
Ortaya çıkan kaostan, birileri ciddi olarak nemalanıyor ama yalanı veya iftirayı atanlar ciddi bir yaptırım ile karşılaşmıyor!
Yani anlayacağınız, yasalar her zaman olduğu gibi bu mevzuda da kötüden yana!
Bu işler, her zaman yalan ve iftira üzerinden mi yürüyor? 
Tabi ki hayır.
Bazen minik bir olay köpürtülüyor, bazen de haberin ayaklarını oluşturacak olay sıfırdan tasarlanıyor…
Tam da yerli ve milli projeler konuşulurken, Ayasofya Camisinin açılması tüm emperyalist güçleri rahatsız etmişken, toplumu provoke edecek olaylar yaşanmaya başladı.
Ne alakası var, sizde tam komplo teorisyeni kesildiniz diyeceksiniz belki ama ben iddiamda ısrarlıyım.
Geçtiğimiz hafta Şırnak’ta bir cinsel istismar haberi düştü bültenlere. 
Bir askeri personel, küçük bir kıza istismarda bulundu diye haberler ortalığı ayağa kaldırdı. Valilik ve çocuğun ailesi, istismarın olmadığı, çocuğun boğazından çekilip bırakıldığı, şahsın sarhoş olduğu ve vatandaşlar tarafından yakalanıp darp edildikten sonra tutuklandığını ifade ettiler.
Sonrasında Batman’da kaçak cep telefonu baskınında çok nahoş görüntüler yansıdı kameralara.
İddialara göre, arama izni soran esnaf ile polisler arasında arbede yaşandı ve şehrin en işlek caddesinde insanlar yerlerde sürüklendi. 
Manzara oldukça çirkindi. 
Polis ve halkın kaynaşmasının sağlanmaya çalışıldığı ve ciddi aşamalar kat edildiği bir dönemde, şehrin en işlek caddesinde yaşanan bu olayın, iyi araştırılması gerektiği kanısındayım.
Basit bir cep telefonu kaçakçılığından, ailelerin olduğu, esnafların toplandığı, iletişim kanalların zorlandığı bir ortamda, verilen görüntü çok nahoştu.
Bu konuda yetkililerden bir açıklama yapılmasını ve bu olayların tekrarlanmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz.
Malumunuz daha öncede maske takma yüzünden bir vatandaş ile polis arasında tartışma çıkmış, yine çok çirkin görüntüler kameralara yansımıştı.
Şimdi de Beşiri’de ki istismar ve intihar haberi var gündemde. 
İddia, bir askeri personelin 17 yaşındaki bir kız çocuğuna istismarda bulunduğu, sonrasında ise kız çocuğunun intihar ettiği yönündeydi.
Batman barosu olaya hemen müdahil olup kolluk ve adli mercilerin yanında aile ile de görüştü. Aile çıkan haberlerin kendi irdeleri ve bilgileri dışında olduğunu ifade etti.
Sonrasında gözaltına alınan şüpheli ise mahkemeye sevk edilmesine rağmen serbest bırakıldı.
Şimdi soru şu, zanlı gerçekten iddia edildiği gibi suçluysa Batman ve Siirt Barolarının direk müdahil olduğu ve infial yaratabilecek bir olayda nasıl salıverildi?
Şayet zanlı suçsuz ise kim ne yapmaya çalışıyor?
Tabi ki yargı sürecini beklemek gerekir ama bu tür olaylarda çok ivedilikle hareket etmek elzemdir.
Toplumun sinir uçlarıyla oynandığı aşikardır.
Ben olay doğrudur, yanlıştır demiyorum. 
Bunu zaman gösterecektir. Ben asker ve polisinin vatandaş ile karşı karşıya geldiği haberler niye çoğaldı onu sorguluyorum.
Yetkililerin bu işe ivedilikle eğilmeleri gerekiyor. 
Malum bu ülkede iftira atmakta çok kolay, bir adamı satın alıp suç işletmekte, bir kamu görevlisinin beynini yıkayıp bomba gibi vatandaşın üstüne salmakta…
15 Temmuz ve öncesinde bunu net olarak gördük!
Koca koca generaller, bir meczubun emri ile devletine, milletine, silah arkadaşına bomba yağdırdı.
Yine bir emir ile ya da satın alınarak, bir polis memuru veya uzman çavuş görevlendirilebilir. Belki buna sonradan daha üst rütbelilerde katılabilir.
Malum halen yapılan FETÖ operasyonlarında üst düzey asker ve polisler gözaltına alınıyor.
Demem şu ki bazen kurgu olaylar ve iftiralar yaşanabilir.
Bu konuda çok hassas ve temkinli olalım.
Yetkililerin bu keskin virajda uyanık olmaları gerekir. 
Önlem ve soruşturmalarda hiçbir açık bırakmamaları gerekir.
Olayların tüm gerçekliğiyle aydınlatılıp vatandaş bilgilendirilmeli ve bu olayların tekrarlanmaması için gerekli tedbirlerin alınması gerekir.
Daha aydınlık yarınlar dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın…

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİZİM DAĞLAR NİYE YANMADI? BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR