USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

PUTA TAPMAYACAĞIMA "AND" İÇERİM!

21-10-2018
Google News

Putçuluk dünyanın en ilkel inanç türlerinden biridir. Hz. Nuh zamanında insanların çok sevdiği ve saygı duyduğu kişilerin (Ved, Süva, Yegüs, Ye’ük, Nesr) ölmesi üzerine, halk onların heykellerini yaparak o heykellere saygı göstermeye(tapmaya) başladı.

İşte putçuluk böyle doğdu.

Bu tarzı, 2018 yılında devam ettirmek ilkellik, dayatmak ise faşizmdir!

Faşizm olarak algılayacağımız diğer bir durum ise insanlara ırkçılığı dayatmaktır!

Bir Türk’e Kürt’üm, bir Araba Fars’ım, bir Çerkez’e Türk’üm diye yemin ettirmek ırkçılıktır, yalancılıktır, faşizmdir.

Aynı zamanda ülkenin ayağına dinamit koymaktır.

Tarihte faşizm ve inançsızlık üzerine kurulan hiçbir devlet çok uzun yaşamamıştır. Bunları bize dayatanlar, kesinlikle bu ülkenin güçlü olması ve çok uzun yaşaması için çaba sarf edenler değildir.

Zamanında birilerinin dayatması veya çevresel şartlar üzerine yapılan yanlışları, günümüze taşımaya çalışmak, vatana ihanetle eşdeğerdir.

En büyük ihanet ise çocuklarımızı hayata yalan söyleyerek başlatmaktır!

Benim Kürt veya Arap çocuğum 5 yaşında okula gidip, Türküm diye yemin etmeye başlarsa, Türk olmaz ama yalancı olur!

Yalancıdan da bu memlekete yarar gelmez!

Kusura bakmayın ama “andımız” denen ucube metni bu halka dayatanlar, siz vatan sever değildiniz, dürüstte değilsiniz, medeni hiç değilsiniz!

Almanya da ki Türklere, “ne mutlu Alman’ım diyene” ve “varlığım Alman varlığına armağan olsun” diye ant içirilse,  siz bunu nasıl karşılarsınız?

Ya da medeni, çağdaş, muassır medeniyet dediklerinizden hangi birisi, milleti zorla heykellere saygı duymaya, ırkını inkar etmeye, başka bir ırka mensup olduğuna dair yemin etmeye mecbur bırakıyor?

Bunlar dünyanın en ilkel alışkanlıklarıdır!

Bunlar insanı huzurlu, mutlu, zengin ve gelişkin kılmaz!

Tam tersine insanları ve ülkeleri köreltir.

Maalesef ülkemde birileri, Hz Nuh zamanında tufan ile cezalandırılan insanlara özeniyor. Özentiyi geçiyor, bu ilkellikleri dayatıyor!

Ben Türk değilim!

Varlığımı Türk varlığına armağan etmiyorum!

Taştan metalden yapılmış bir heykele de boyun eğmiyorum!

Bunların bana veya çocuklarıma dayatılmasını da kabul etmiyorum.

Bunu dinimde kabul etmiyor, ahlakım da kültürüm de tarihten gelen misyonum da…

Bunu dayatanlar, dinlerini, kültürlerini ve cedlerini tekrardan bir kontrol etsinler. Bir yerde mutlaka bir kopukluk vardır!

Putçuluk ve faşizmin dayatılmadığı yarınlar dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın…

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR BELEDİYE, BATMAN TANITIM GÜNÜNDE NİYE YOKTU?