USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

SEÇİM SONUCU

10-03-2019
Google News

Son yıllarda seçim sonuçlarını tahmin etmekte hiç zorlanmıyorum.

Çok zeki olduğumdan değil!

Her şey çok bariz.

Rakipler arasında çok büyük dengesizlik var.

Daha doğrusu rakipsizlik var.

Rakiplerin, yendik, ezdik, bitirdik dedikleri seçimde bile % 15 fark yedikleri (7 milyon üstü oy) görülüyor. 7 milyon farka sevinen rakip, rakip değildir.

Hiçbir zamanda olamadı.

Olamadığı için iktidar çok büyük zaaflar, açıklar, yanlışlar yaptı.

Muhalefet hiçbir zaman onu zorlayacak seviyeye gelmedi. Tümüne yakınının birleşmesi ve tüm dış desteğe rağmen, bir sonuç alınamadı.

Çünkü malzeme belli.

Bu insanlar, bu milletin değerleri ile mesafeli!

Bu konuda karşı tarafında hakkını yemeyelim. Toplumun değerleri ile mesafeli ciddi bir kitle oluşturdular. Bunlara her yol mubah deyip yürüttüler. Gittikleri yol iyi olmasa da çok iyi de yol gittiler.

Ama yetmedi, yetmiyor, bu topraklar bu aşıyı kabul etmiyor. Burnu akıyor, başı dönüyor, ateşi çıkıyor, sonra başını kaldırıp, alayını yere seriyor.

Bunun içinde iktidarın çok şey yapmasına gerek kalmıyor.

Muhalefet, çelişkileri, iç kavgaları ve vizyonsuzluğuyla zaten iktidara çalışıyor.

Lütfen bunu hakaret olarak alıp kızmayın. Müsaade edin, rakibini yakalamak veya geçmek için değil onun oyunu biraz düşürmek için çalışanlara vizyonsuz diyeyim.

Dine karşı olan ideolojilerini perdelemek için din perdeli adaylar gösterenlere, müsaade edin biraz güleyim.

İmamlara yobaz diyenlerin, sırf soyadı İmamoğlu olduğu için aday gösterilen birine umut bağlamalarını tebessümle seyredeyim.

Ülkücü, solcu, dinci ve Lgbticilerin ittifakını izleyeyim…

Bunların üst aklı, hepsini üst üste koyunca, alta artı işareti koyup, toplamlarını alacağını düşünüyor. Maalesef yanılıyor.

Bunları üst üstede koysanız, alt alta da koysanız, toplam sonuç alamazsınız. Arada bazıları erir, bazıları karışır…

Bunu daha öncede gördük.

Dün yine bu toplamalardan birini gördük.

Bir araya gelmişler İmamoğlu’na oy verecekler, biz istediğimiz her şeyi, istediğimiz herkese veririz mealinde, buraya yazmaya terbiyemin el vermediği şeyler yazmışlar.

Üstüne de Ezanı Şerifi ıslıklamışlar!

Kurtuluş savaşında, karşı tarafta olmayan hiç kimse o ezana karşı gelmez!

Islıklıyorsa, onların döleridirler!

Şimdi vatandaş bu manzaraya bakıp, sandığa gidecek ve verdiği oyun bu insanları sevindirmesine müsaade mi edecek?

Siz tam bir faciasınız!

Her ne kadar boyasanız, kapatmaya çalışsanız da akıyorsunuz, kokuyorsunuz, kirletiyorsunuz…

Hiç merak etmeyin, seçim sonucu çok belli.

Kazanmayı düşünen ve bekleyen tek parti var. Diğerleri, onların sadece kazanma kat sayısını düşürmeye çalışıyorlar.

Bu düşük seviye ile de çok zor!

İşin yerele ve Kürdistan meselesine de değinmek istiyordum lakin bize ayrılan köşenin sonuna geldik.

Birbirini denetleyen ve düzelten güçlü muhalefet ve iktidarların olduğu yarınlar dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın… 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR BELEDİYE, BATMAN TANITIM GÜNÜNDE NİYE YOKTU?