USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

SEÇİMDEN GEÇİNENLER VE SEÇİMİ GEÇİŞTİRENLER!

02-05-2018
Google News

Seçim demek, hareket demek, hareket demek, bereket demek.

Ama seçim hareketi, bereket midir, ondan emin değilim.

Aslında çokta negatif olmamak gerek.

Seçimlerde, yıllarca lobi için aranıp bulunamayan isimlerin gün yüzüne çıkması, şehre gelmesi, bakın bende Batmanlıyım demesi, ziyaretlerde bulunması, farklı yüzlerin temaşa edilmesi, güzel bir şey.

Paralar uçuşuyor, fikirler çatışıyor, projeler yarışıyor…

Helal helal helal…

Her şey ülkenin geleceği için.

Mi, yoksa ceylan dersi koltuk için mi?

Günahlarını almayalım, hareketli olan arkadaşların hepsi ceylan dersi koltuk için yarışmıyor. Bazılarının onunla hiç alakası yok. 

Onlar ekmeğinin peşinde…

Anladınız siz onu.

Bazıları da kadrolu koltuk peşinde.

Kadrolu işinden istifa edip, “kısmen taşeron elemanı olan vekillik statüsüne” geçenler, haklı olarak, kadroya geçmek istiyor.

Onlar da haklı, herkese verdiler kadroyu, onlar her üç beş senede bir kapı dışarı.

Sendikaları da yok ki haklarını savunsun.

Bence kurun bir sendika, sizde alın kadroları, mazbata ile girip emeklilik ile çıkın…

Halkta karşılığı olan yeni şeyler üreten, elini taşın altına koyan, şehirde ve ülkede heyecan yaratanlar tabii ki tekrar tekrar gelsinler.

Ama dört yıllık vekillik süreci boyunca esamesi okunmayan. Zoraki haberlerle kendini akıllarda tutmaya çalışanlarda tekrar tekrar gelmesinler halkın karşısına.

Yeni isimler, canlı isimler, hareketli isimler gelsin. Bunları eskiler yetiştirsinler, tecrübelerini aktarsınlar, yeni ile eskiyi harmanlasınlar ama bizi eskiye mahkûm etmesinler.

Yanlış anlaşılmasın, ben tecrübe düşmanı değilim. Tecrübe edilmiş başarısızlıkların tekrardan tecrübe edilmesinin memlekete çok şey kaybettirdiğini ve daha da kaybettireceğini söylüyorum.

İktidar partisine bakalım, 2011 seçimlerinde 81 bin oy almış.

Nüfus o günden bugüne her yıl artmış(toplamda 60 bin) ama son seçimde alınan oy oranı o tarihin 8 bin altında.

Onu da o günkü şartlarda değerlendirelim. HDP’nin siyasi duruşu, Hüda Par’ın açık desteğine rağmen, AK Parti 1 Kasım’da 73 bin oy almıştı.

Bu nedir biliyor musunuz, olayı doğru okumama veya doğru yansıtmamadır.

Birileri çıkıp biz 7 Hazirandan daha yüksek oy aldık diye hava atıyor.

Batman’ı biraz bilen ve rakamlara bakan birisi, bunun aritmetik bir oyun olduğunu hemen anlar.

1 Kasım 2018 seçimlerinde iktidar partisinin 73 bin almasını, 7 Haziran ile değil belki 2011 ile de değil kendi şartlarında değerlendirmek gerek.

O şartlarda alınan bu sonuç bence hezimetti.

AK Parti için de, HDP için de.

Çünkü HDP’de halkın kendisine 7 Haziran’da verdiği desteği anlayamamış ve o zafer sarhoşluğuyla büyük yanlışlara imza atmıştı. Oda 4 ay sonra girdiği seçimlerde 14 bin fire vermişti.

Şimdi meydan ortada, kimse bu benim, şu Başkan'ının oyu diyemeyecek. Kimse ben mecburiyetten bu listeye oy verdim de diyemeyecek.

Başkan’a ayrı vekile ayrı oy verilecek. Ceket koysam kazanır mantığı kaybolacak.

Ülkenin selameti için partiye ya da başkan adayına verenler, iş yapmayan vekillerin olduğu listeyi pas geçecek. Bu da arada ki makası açacak.

Herkes kimin ne karşılığı var görecek.

Bu da seçimden sonra, belki de hiç yapılmamış hesaplaşmaların kapısını aralayacak.

Ben şahsen bu seçimde başkanlık oyları ile vekillik oyları arasında ciddi bir makasın olacağı kanısındayım.

Hele bir de halkın hoş karşılamadığı isimlerden birisinin olduğu bir liste çıksın...

Ak Parti'de HDP’de bu konuya çok ciddi mana da eğilmelidir.

Kimse Recep Tayyip Erdoğan veya Selahattin Demirtaş’ın oylarıyla meclise gidemeyecek artık.

Yapılacak yanlışlar, misliyle karşılık bulacak.

Sadece rakamlara veya sadece halka bakarak değil her ikisine birden bakarak ve buranın havasını soluyarak karar vermek lazım. Sadece, duyumlar, rakamlar, raporlar ve istihbaratlarla bu iş olmaz, hava şart.

Buranın havasını solumadan karar alanlar, havasını alır haberiniz olsun.

Hak edenin hak ettiğini aldığı huzur ve kardeşlik kokulu bir seçim dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın…

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR BELEDİYE, BATMAN TANITIM GÜNÜNDE NİYE YOKTU?