USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

SİYASET ORUCU BOZAR MI?

12-05-2019
Google News

Ramazan aylarının klasik muhabbetidir, orucun neyi bozup bozmadığı. En az 60 ramazan ayı yaşamış ve bunun ellisini oruçlu geçirmiş koca koca insanlar, hep aynı muhabbeti ederler.

Sanki geçen sene bozan, bu sene bozmuyor.

Geçen sene aynı durumla karşılaşma ihtimali yoktu.

Geçen sene piyasada bu soruyu soracak imam yoktu…

Bunu fırsata çeviren medya kuruluşları da araya bazı mizansen sorular da katarak, reyting avcılığı yapar.

Her şeyi konuştuk, tartıştık, muhtemelen seneye(yaşarsak) yine tartışacağız.

Lakin oruç oruç siyaset yapmak, hiç alakası yokken yapmak, gerginlik çıkarmak, çıkarımlarla çıkar sahiplerini haklı çıkarmaya çalışmak, bunun için hakaret, küfür, iftira…

Bunların bini, bir para!

Mesele yerel değil mesele beka dendiğinde 80 takla atanlar, bugün İstanbul diyor, İmamoğlu diyor, CHP diyor, asıyor, kesiyor, sallıyor…

Karşı cephe boş duruyor mu? Tabii ki de hayır.

İyi de cepheleşmek hele birde yerel seçim için cepheleşmek, hele birde sizin olduğunuz yerlerde olmayan seçim için cepheleşmek(kutuplaşmak) ne kadar doğru!

Mesele beka, bakın Sudan’da darbe oldu çıt yok, Venezüella’da darbe oldu çıt yok, Libya’da oldu yine yok, hatta hepsinde destek var. Lakin bu darbelerin hepsini destekleyenler, bugün çıkmış bir şehrin Belediye başkanlığı için demokrasi dersi verip tehditler savuruyorsa, mesele yerel seçim değildir diyenlerin, bu işi konuşması kısmen tutarlı sayılabilir.

Lakin bunu şiddetle reddedip, buradan İmamoğlu’na öpücükler yollayan, buradan ona militanlık yapan, buradan 1400 km ötesi için fitne çıkaranlar, ne alaka?

Hani mesele yereldi?

Diğer taraftan, bu adam CHP’li ve CHP bölge halkına en büyük zulmü yapan partilerin başında geliyor!

CHP’nin din, Kürt, belediye, hizmet, halk ve Hak ile olan bağlarını araştırmaya gerek yok!

Yakın tarih ve canlı örnekler üstümüze üstümüze yürüyor!

Şimdi Kürt, din, memleket, halk ve Hak diyenler çıkmış, İmamoğlu deyip yürüyor.

Yürürken, birde şunu düşünün, birkaç haftalık başkanlığı boyunca, bu eleman, acaba daha çok "camiye mi yoksa kiliseye mi" gitmiş sorgulayın.

Bu sorgulama işi tabii ki oruçlu olanlar için. Oruç ile işi olmayanlar kapsam dışı, onlara diyecek lafımız olmaz (bugünkü konu oruçlular üzerine).

Ama bizde kafalar çok başka. Batman sokaklarında imamlardan çok İmamoğlu konuşuluyor.

Merak ediyorum, HDP ve Kandil dün yaptıkları ılımlı mesajlara devam edip, seçim ağzı da İmamoğlu’nu değil Yıldırım’ı destekleyin dese. Ya da seçimlerde tarafsız kalma kararı verse, buradaki İmamoğlucular ne olur?

Oruçları mı yoksa abdestleri mi bozulur?

Olmaz demeyin, HDP’li vekilin de dediği gibi Abdullah Öcalan’ın idam kararının kaldırılmasının altında Devlet Bahçeli’nin imzası var.

Yani Bahçeli’nin Öcalan’ı kurtardığı bir dünyada siz imkânsızlıktan bahsetmeyin.

Yarın sizi morartacak yorumlarda yapmayın.

Yükünüzün yüklü olmadığı eşeği de sürmeyin!

O eşeği sürmek orucu bozar mı boz mı diye de sormayın!

Fitne katilden beterdir.

Orucun kazası olur ama fitnenin kazası(telafisi) yoktur!

Yerinize oturun, salâvatınızı çekin, Kuran'ınızı okuyup caminize gidin, ezan okunduğunda da su ile iftarınızı açın ama fitne kazanında kaynayanı ile değil!

Mübarek Ramazan ayının hakkıyla eda edildiği, fitne, fesat çıkarmaya çalışanların muvaffak olmadığı, aydınlık yarınlar dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın…

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİZİM DAĞLAR NİYE YANMADI? BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR