USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

SİYASETİN KİRLİ YÜZÜ!

28-02-2019
Google News

Siyasetin kirli olmayan yüzü var mı diye sormayın bana.

Ben sadece bir yüzünü yazacağım.

Belki birçok yüzü vardır, belki de yüzsüzdür…

Siyaset bıçak gibidir, katilin elinde suç, kasabın elinde güç, cerrahın elinde hayattır da demeyeceğim!

Diyeceğim o ki nasıl diyeceğimi bilmiyorum.

Ondan bahsederken bile ona bulaşmaktan korkuyorum.

Onsuz olur mu tabii ki olmaz!

Lakin ona bulaşan da kolay kolay iflah olmaz!

Bakıyorum, izliyorum, düşünüyorum, düşlüyorum…

Dava diyenlere bakıyorum. Dava ile tava arasında ki 7 farkı say desen, 7 sene düşünür. Bir tava ile 7 dava arkadaşını (!) kaç saniyede ekarte edersin desen, muhtemelen 7 der…

Demem o ki siyasete eyvallah ama üzerine siyaset yapılabilecek dava ve o davaya hizmet edecek adam lazım.

Var olanlara bakıyoruz. Adamların davasına bir şey demiyoruz. Herkesin inandığı bir yol vardır. Lakin bir yol varsa ve sen ona dava diyorsan, o yolun yolcusu olman ve o yolun yolcularıyla yürümen gerekir.

O yoldan sapsan bile yan yola girmen gerekir. Bizimkilerse, bu yol bizim, hızlı şekilde gidelim basın gaza, hız limitleri önemli değil diyor. Kırmızı ışık yanınca hemen u dönüşü yapıyor. Bu kez ters istikamete aynı sürati yapıyor!

Araçtaki 5 kişi de ben direksiyona geçeyim diyor. Direksiyona geçemeyenler, direksiyondakinin dengesiyle oynuyorlar. Çünkü direksiyondaki dengeyi koruduğu müddetçe diğerlerinin direksiyona geçme ihtimalleri yok.

Diğerlerinin de amacı, hedefe ulaşmak değil direksiyonda hedefe ulaşmak. Hatta bazılarının amacı hedefe ulaşmakta değil direk direksiyonda olmak.

Yakın zamanda bir diyaloğa şahitlik ettim.

Direksiyona geçmek isteyen kişi direksiyonu tutan kişiyi, (toplum içerisinde) cümleleriyle öyle bir vuruyordu ki ben rahatsız oldum.

Cümleleriyle, hitabıyla, vücut diliyle adama öyle bir yükleniyordu ki iğrendim. Ben utandım!

Adam, aslında sen benim çömezimsin, ben seni ezerim havası veriyor.

Eee yukardakiler bilmiyorlar mı bunu?

Yoksa sen durduğun halde senden daha az liyakat sahibi daha acemi birini mi geçirmişler direksiyona!

Sen ne demek istiyorsun?

Yukardakiler adamın hasını bilmiyorlar, asıl adam sen misin?

Yok be abi, siyaset çok çirkin bir şey. O kadar güzel adama, bu muamele, çok çirkin. Bunu görememek daha da çirkin.

Sonra da düzgün adamlar niye siyasete girmiyor diyorlar.

Girip de böyleleriyle mi muhatap olsunlar?

Muhatap olup bozsunlar mı, susup içlerinde patlasınlar mı?

Belki olay münferit diyeceksiniz ama değil. Sırf direksiyondaki arabayı zamanında yerine ulaştırmasın diye arabanın tekelinin patlaması için dua edenler bile var.

Direksiyonda ben yoksam, takla atıp pert olsun diyende…

İçinde kendisi olduğu halde!

Allah, hepimizi siyasetin şerrinden korusun.

Daha aydınlık yarınlar dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın…

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİZİM DAĞLAR NİYE YANMADI? BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR