USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

SON FETÖ CİNAYETİ!

16-09-2018
Google News

Önceki akşam Batman’da bir erkek cesedi bulundu!

Cesedin her tarafında Fetö izleri vardı!

Tüm fetö cinayetlerinde olduğu gibi tablo, olandan farklı bir algı oluşturuyordu. Tabloya bakanlar, intihar diyordu. Lakin tabloya değil merhum Mücahid Soysal’ın hayatına bakmak gerek, karar vermek için.

Babası Cevdet Soysal, Fetö tarafından kaçırılıp ağır işkencelerden sonra katledildiğinde o daha çocuktu. Yaşı çocuktu ama artık ailenin reisiydi. Babası Mücahid koymuştu ismini. Mücahid, kutsal davası adına savaşan kişi demekti. Savaşacaktı, zalimlere karşı boyun eğmeyecekti, dik duracaktı...

Ama sinsice girdiler kanına, kanı bozuk deyyuslar. Babasını aldılar Mücahidin. Hem de ona en çok ihtiyacı olduğu anda. Belki cenazesine sarılıp, mezarına bir Fatiha okumak, teselli olacaktı Mücahid’e ama onu da çok gördüler, zalimlikte master yapmış Müslüman görünümlü zevat.

Ailenin yükü, acının büyüklüğü, bulunamayan cenazenin stresi ile yorulan omuzlarını düşürmemekte kararlı olan Mücahid, Emniyet istihbarattan Sabri Uzun’un yazdığı kitap ile tekrardan irkildi.

Kitapta babasının nasıl kaçırılıp infaz edildiği yazılıyordu. Umutlar mı yeşermişti yoksa acılar tekrardan mı depreşmişti bilmiyorum. Ama Mücahid’in yaşamı yeni bir boyuta evrilmişti. Babasının katilleri artık kağıt üzerinde de olsa somutlaşmıştı. Cesedinin yeri tarif edilmişti. Bir umut deyip tüm mesaisini, babasının cenazesine ve onu katledenlere ulaşmak için harcamıştı.

Ama adalet istendiği gibi işlemiyordu. İsimler vardı, yer belliydi, itirafçılar konuşuyordu ama…

Ama yok işte, cenaze yoktu!

Adalet denen sistemi bu ülkede, adalete tecavüz edenler kurmuştu. Böyle bir kurgudan da adalet beklemek adaletsizlik olurdu.

Artık düşüyordu o koca yürekli adamın omuzları. Katiller belliydi, tetikçiler de yer ve zaman da ama yaşanan acının boyutu asla.

Kağıtlar verdiler eline, tehditler ettiler, yola gönderdiler, boşa salladılar…

Sonuçta canından ettiler!

Kurşunu kimin sıktığı önemli mi?

Bence hiçbir önemi yok kurşunu kimin sıktığının. Katil belli. Katiller belli. Sebeplerin getireceği sonuçlar belli.

Tüm dünyanın yükünün yüklendiği omuzların yere düştüğü yer belli!

Dünyanın en aşağılık terör örgütüne, şöyleymişte, böyleymişte deyip beddualar etmenin çok anlamı yok. Allah en güzel hakemdir. Onların yaptıklarını gıdım gıdım, burunlarından getiriyor, getirecek.

Lakin bu kadar büyük travmalar yaşanırken, adaletin bu kadar yavaş işlemesi hiç normal değil. Kamuoyuna mal olmuş ve üzerine bu kadar konuşulmuş bu olay bile bu kadar sürede çözülememişse, devletin ağır denen çarkları, bence ağır değil sağırdır.

Adaletin koktuğu memleketler de koku dokuları öldürür. Bu tür vakalar çok kötü kokuyor ve dokular ölüyor. Dalyan gibi delikanlılar ölüyor!

Görmediğiniz için ölüyor, duymadığınız için çözmediğiniz için belki de hafife aldığınız için…

Mücahid’in çocukluğunu bilirim. O intihar etmedi. İntihar edecek biri değildi. Birileri babasını çaldı ondan, sonra geleceğini, sonra adalete olan güvenini, sonra belki de aklını…

Aklı başında olan Mücahid asla o tetiği çekmez!

O aklı başından alanların, tetiği ona veya bir başkasına çektirmeleri arasında çok fark yoktur.

Buna sebep olanların, göz yumanların, engel olmayanların vebali çoktur!

 

Mücahidlerin ölmemesi için adaletin işlemesi lazım, hızlı işlemesi lazım, amasız işlemesi lazım!

Mücahidlerin ölmediği, onları ölüme götüren yolların olmadığı, bu yolları döşeyenlerin kahrolduğu yarınlar dileğiyle…

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİZİM DAĞLAR NİYE YANMADI? BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR