USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

UYU-ŞTURUCU DEVLET, TERÖR!

24-10-2018
Google News

Birbiri ile çok ilintili ve çok çelişkili kavramlar.

Batman’ın ilk Yeşilay Başkanı olarak bu konuda biraz derin şeyler konuşma hakkı buluyorum kendimde.

Uyuşturucu problemini bir bütün olarak ele almazsanız, torbacı toplayıp besleyip salıverme işlevinin ötesine geçemezsiniz.

Öncelikle şunu bilmemiz gerekir;

Kötülerin en büyük ihtiyacı insan kaynağıdır.

İnsan kaynağına hakim olmanın yolu da onları ya tatmin etmek yada içini boşaltıp, muhtaç duruma düşürmektir.

İkinci yol her zaman çok daha kolay ve masrafsız olmuştur.

Öncelik insanların içini boşaltmaktır.

İnanç insanların içinde ki en büyük boşluğu doldurur.

Onu boşalttınız mı ondan sonra doldur boşalt’lar başlar…

Boşluğun oluşturduğu huzursuzlukla saldırganlık, asilik ve kontrolsüzlük baş gösterir. İşte tamda bu noktada devreye girer kötü kişiler.

Sigara ile başlar alkol ile devam eder, sonrasında ne verirlerse al git der…

Fizyolojik ve ekonomik olarak bağımlı hale gelen birey, artık her türlü işlemde kullanılabilecek bir jokerdir.

Hırsızlık, gasp, fuhuş, cinayet, canlı bomba…

Allah korusun, bunlar çok tehlikeli işler.

Ama her şey, kişiyi aileden ve inançtan koparmak ile başlar.

Tek bir dal sigara devamını getirir. Yapılan çalışmalarda uyuşturucuya başlayan herkesin %100 işe sigara ile başladığını gösteriyor.

Sigaraya erken yaşta başlamanın yolu da aile bağlarının zayıflaması, aile içi örneklik veya ilgisizlik dolayısı ile dışa bağımlılıktır.

En tehlikeli olan da babaların “köpek gibi çalışıyorum, cebine para koyuyorum, her istediğini alıyorum, en iyi okullarda okutuyorum” demesidir…

Bu tarz çocuklar, teröristlerin potansiyeli durumundadır.

Sahipsizdirler, zayıftırlar, bir arayış içerisindedirler, büyük bir boşluğu doldurmak isterler…

İşte bu boşluğu doldurmayan aile ve devlet, dışarıdaki teröristlere alan açar!

2013 yılında alkol ve uyuşturucu kullanımında ciddi bir ivme olduğunu rapor halinde zamanın Batman Valisi Yılmaz Arslan’a sunmuştuk. Son zamanlarda Batman’da çok tehlikeli bir hareketliliğin olduğunu bildirmiştik.

Dönemin Valisi Arslan “Ben Batman’da alkol ve uyuşturucu kullanımının tehlikeli boyutlarda olduğu kanısında değilim” demişti.

Ben de kendisine, “Vali bey, Batman’ı İzmir, Antalya ve İstanbul gibi şehirlerle veya ülkenin istatistikleri ile karşılaştırmanız yanıltıcı olur.  Biz alkol içene selam vermeyen bir toplumdan bahsediyoruz. Ülke ortalaması % 15 iken (atıyorum) bizde % 3 olabilir. Biz bu karşılaştırmayı yapmak yerine, % 1 den nasıl % 3 e çıktı ona bakmamız gerekir. Bu durum, % 2 artış değil 3 kat artışı gösterir ve bu şekilde devam ederse önüne geçilemez bir hal alır” demiştim.

Bu konuda sigara alkol ve uyuşturucunun aynı minvalde kontrolsüz şekilde artış gösterdiğini bildirmiştik.

Aynı raporu Yeşilay Genel Merkezi ile paylaşmış, medyada paylaşma talebinde bulunmuştuk. Yeşilay Genel Merkezi durumu inceleyeceklerini ve geri döneceklerini söylemişlerdi.

Mevzuat uygun olmayan şekilde alkol ve sigara satan yerlerle ilgili girişimlerde bulunmuş ve işin takipçisi olmuştuk.

Bu girişim ve takiplerimiz sonucunda baskın yapmak zorunda kalan polisler, iş yeri sahiplerine gidip, “sizi Yeşilay başkanı şikayet ediyor” diyerek bizi onlarla karşı karşıya getirmişti.

Sonrasında ise “Vali Beyin kendi oğlu sigara yasağına uymuyor” diye eleştirdim diye Vali Bey derin ilişkilerini kullandırıp, beni sürgüne göndertmiş bu mücadelemiz sekteye uğramıştı.

Şimdi dönüp bakıyorum da o gün tedbir alınsa, bugün bu kadar büyük tahribatlar yaşanır mıydı?

Diğer taraftan da dönemin valisinin FETÖ’den ihraç edilip, sonra cezaevine girmesi beni farklı bir noktaya getiriyor.

Acaba bu tavır, onların örgütsel tavırları mıydı?

Beynini yıkayıp kullandıklarının yanında beynini yakarak kullanacakları farklı bir kesim oluşturma çabası olamaz mı?

Bence olur, bu ahlaksızlardan her şey olur.

O zaman devlet onlardı ve her şeyi onlar yapıyordu.

Biz bu bağımlılıklarla mücadele ediyorduk diye onlarda bizimle mücadele ediyorlardı.

Biz aradan çıkınca da onlarla teröristler, beyni yanan gençliği aralarında paylaşıyordu.

Onlarla teröristler derken, sanki onlar terörist değilmiş algısı çıkmasın.

Her iki taraf da terörist, biri açıktan biri kostümlü.

Uyumamak gerekir!

Uyuşturucuya karşı topyekun mücadele etmek gerekir.

Göstermelik yasa yönetmelik operasyon ve STK’larla olmaz bu işler.

Bu işi dava olarak görecek kişiler, bu kişileri destekleyecek yasa ve yönetmelikler, işini dört dörtlük yapacak kamu görevlileri…

Yoksa hepimiz tehlikedeyiz…

Bağımlılıklardan uzak bir toplum dileğiyle sağlıklı ve mutlu kalın…

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİZİM DAĞLAR NİYE YANMADI? BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR