USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

VALİ NE DEDİ?

08-11-2020
Google News

Bu haftaki Cumartesi sohbetlerimizin misafiri, Batman Valisi Hulusi Şahin’di.
Şahin’e Batman’a dair bir çok mevzuyu sorduk. 

Batman’a atanmasının 2. yıldönümüne denk gelen program, bir yerde 2 yılın muhasebesi oldu. 
Vali bey, öncelikle Belediyecilik gibi bir misyonumuz olmadığı halde bir anda kendimizi belediye işinin içinde bulduk. Gönül isterdi ki halkın seçtiği kişiler belediyeyi yönetsin ama terör ile araya mesafe konulmadığı için zorunlu bir süreç işledi diyor. 

Belediye mevzularına çok fazla girmesekte, borcun 7 ay içerisinde 372 milyondan 300 milyona düştüğünü söylüyor. 
Bugüne kadar yapılan kaçak yapıları kimsenin yıkmadığını bunun da ciddi problemlere yol açtığını söylüyor. Kendi dönemlerinde kaçak yapılara tek bir çivi bile çakılmayacağını ve kaçak olan yapıların teker teker yıkılacağını söylüyor. Yıkılan binaların asıl probleminin bir iki kat fazla çıkılması değil aynı zamanda kalitesiz malzeme kullanımıdır. Elazığ’dan getirilen yıkım ekibinin, yıkılan binalardaki beton kalitesinin çok düşük olduğunu söylediğini bir deprem anında bir çok vatandaşın enkaz altında kalabileceğini söylüyor. 

Bir soru üzerine kanser hastalarının Pet ct cihazı yüzünden Diyarbakır’a gittiği konusunda bilgisinin olmadığını ve bu konuyla ilgileneceğini söylüyor. 

Şehrin gelişmesi için kurumların ve erklerin koordinasyonunun elzem olduğunu söyleyen vali bey, İktidar vekilimiz Ankara’da biz ise burada işleri takip ediyoruz. Sivil toplum ve basınla olan ilişkilerimize gayet olumlu diyor. Esentepe külliyesinin

etrafının millet bahçesi, olacağı, adliyenin yanına yer altına 3 katlı otopark yapılacağı ve varolan demiryolunun üzerine raylı sistem projesi geliştirdiklerini söylüyor. 
Vali bey, sağlık çalışanlarına da destansı mücadeleleri için madalya töreni düzenleyeceklerini ifade ediyor. 

Basının önemi üzerine de fikirlerini beyan eden vali bey, kendini ön plana çıkarmayı sevmeyen bir yapısının olduğunu söyleyerek, taktir edilmekten çok kendi iç tatmininin önemli olduğunu ifade etti.
Vali beyin açıklamalarını gazetemizin diğer saylarında okuyabilirsiniz. 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR BELEDİYE, BATMAN TANITIM GÜNÜNDE NİYE YOKTU?