USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER?

22-03-2020
Google News

"Yalandan kim ölmüş” sözünün yalan olduğu, bir kez daha kanıtlanmış oldu!

İnsanlar yalandan ölür, biter, talan olurlar!

Yalancılar da her zaman yolunu bulur, burnunuzun dibinde biterler!

İnsanlığın korona dedikleri habis virüsle uğraştığı şu günlerde, virüsten daha tehlikeli ve daha hızlı yayılan yalan virüsü, insanları ölüme kadar götürmektedir.

Bunu bilen teröristler, oturup profesyonelce, ses kayıtları, belgeler ve videolar hazırlayıp dolaşıma sokuyorlar.

Bizim saf ve panik milletimizde bu yalanlara kanıp bunu yayıyorlar.

Bu yalanların yayılmasının tehlikesi ne diyecek olursanız. En basiti korku ve panik.

İyi de korku ve panik ne yapar?

 

Öncelikle yanlış yapmanıza, kendinize zarar vermenize, düzeni bozmanıza sebep olur.

Bir terörist ne ister, tam da bu saydıklarımızı.

Bu konuda tıpçılar ne diyor.

İşin üstadından alalım. Psikiyatrinin üstadlarından Prof. Dr. Nevzat Tarhan; “korku ve panik strese yol açar.

Stres immun supresyon yapar(savunma sistemini baskılar). corona bağışıklık sistemini bozar.

Stres hormonları uzun ve yüksek salgılandığında savaşçı hücrelerimizi duyarsızlaştırır ve corona virüsün önü açılır.”

Yani anlayacağınız, hiçbir şey yapmasa bile oturduğunuz yerde sizin savunma sistemini çökertiyor bu yalanlar!

Biliyorsunuz, virüsler, savunma sistemi zayıf olanları etkiler. Hastalar, yaşlılar, uyku ve beslenme bozukluğu olanlar. Saydığımız son iki şık, strese bağlı yoğunlukla gelişir ve savunma sistemini harap eder.

Bunun için de uyanık olmak gerek. İspatlanmış bunca yalan varken, yenilerine kanmamak gerek.

Kesinlikle sosyal medyada, gruplarda ve mahalle aralarında dönen söylentileri yaymamak gerek.

Yok şurada bir ölü varmış da, yok şurası karantina altına alınmış da, yok doktor kuzenim söylemiş de, yok şu belge doğruymuş da…

Bunların hepsi belgeleriyle yalanlandı.

En son Dicle Üniversitesi imzalı bir belge sunuldu dolaşıma.

21 yaşında bir genç ölmüş.

Ön tanıda bölümünde ise covid 19 yazıyor.

Altında da bir sürü şey yazıyor ama millet onu bilmez, covid 19 bir de çıkış şekli vefat.

Tamam işte beklenen belge.

Ne yani, doğru olsa senin bunu yaymanın ne faydası olacak, sana, teyzene, eltine, babana. Hemen mal bulmuş mağribi gibi at bütün gruplara…

Halbuki bahse konu hasta, ağır bir tablo ile hastaneye yatırılmış, diğer bir sürü tetkik ile birlikte Covid 19 testi de yapılmış ve bu test sonucu negatif çıkmış.

Ama avam bunu bilmez. Yay gitsin. (savcılık soruşturma başlattı)

İyi de niye yayıyorsunuz?

Batman’da hergün binlerce AIDS(HIV) testi yapılıyor. Bunların kaçı pozitif çıkıyor? Yada her aıds testi yapılan aids mi oluyor?

Genel taramadan geçen herkesin geçmişinde vardır bu tür testler.

Kanser için de şeker ve diğer hastalıklar için de bu böyledir. 1000 kişiyi test edersiniz 1 kişide çıkar veya çıkmaz.

Her test edileni her karantinaya alınanı coronalı diye lanse edersek işimiz oldukça zor.

Hem öyle bir şey olsa, o istihbarat örgütü gibi çalışan doktor, hemşire hasta bakıcı kuzenleriniz(!) hemen size ulaştırmaz mı?

Gerçek vakalar dururken, size bu tarz sahte belgeler yayarlar mı?

İnsaf edin biraz, sağlık müdürlüklerimiz, sağlık bakanlığımız ve cumhurbaşkanlığımız düzenli ve şeffaf şekilde an be an bizi bilgilendiriyorlar.

Hasta mahremiyeti gereği gizli kalması gereken bazı şeyler mutlaka vardır.

Müsaade edin de bunu söylemesinler.

Mesela sizin eşiniz, kardeşiniz, anneniz ile ilgili mahrem bilgilerin yayılmasını ister misiniz?

Bırakın da açıklanması gereken bilgileri işin uzmanları açıklasın. Şayet bazı şeyleri açıklamıyorlarsa da bu sizin sağlığınız ve mahremiyetiniz içindir.

Mahremiyet ve ahlak kuralları dışına çıkıp paylaşım yapmak ise doğru bile olsa ahlaksızlıktır.

Yalansa terörizmdir.

Resmi makamların yaptığı paylaşımların dışındakilere asla itibar etmeyin.

Başka kişiler ile paylaşmayın, korku ve panik havası pompalamayın.

Bu sizin dünyanıza da ahretinize de hizmet etmez!

Korku ve paniğin virüsten daha ölümcül olduğu gerçeğinin beyinlere derc edildiği bir toplum dileğiyle, sağlıklı ve mutlu kalın...

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ŞEHMUS TEMİZ
ŞEHMUS TEMİZ
BİR KİBRİTLİK ZEVAT! TATİLE GİTMEYEN DİNDEN ÇIKAR MI? YAZAMADIĞIMIZI YAZAMIYORUZ! BAYRAM KUTLAMALI MIYIZ? 160 BİN LİRAYI KİM YEDİ? GERCÜŞ ÜNİVERSİTESİ İĞRENÇSİNİZ! ERBİL, KANDİL, KÜRDİSTAN... NİYE/NASIL ERBİL 3? NİYE/NASIL ERBİL- 2 NİYE/NASIL ERBİL? BİRİLERİNİN GAZI VAR! HANGİ 8? PETROL DENİZİNDE YÜZMEK! BATMAN’DAN İSRAİL’E YARDIM KAMPANYASI! BİR KUDUZ KÖPEĞİN ANATOMİSİ! BAYRAMA DİRENMEK! DİŞİMİZİ ÇEKTİK, TIP’IMIZ KAYDI! ERMENİLERİ BİZ VURDUYSAK! RAMAZAN, MÜZİK, TURŞU... CADDENİZİN İSMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? İHANETİN BAHANESİ OLMAZ! PADİŞAHIM ÇOK YAŞA... KORONAMA KARIŞMA! TIP’ÇILARA NİYE PIT PIT YAPIYORUZ? TERÖRİSTLER (!) TERÖR YÜRÜYÜŞÜ YAPTI! BATMAN ÇİN MAHALLESİ! GARA GARABETİ! SİYASET, İTAAT, LİYAKAT... GERCÜŞLÜ REKTÖR HAYIRLI OLSUN AŞAĞI BAKINCA SİZİ GÖRÜYORUZ! EBREHE’NİN ZELİL ÇOCUKLARI! SUİKAST, KAOS, SEÇİM! BAŞÖRTÜSÜ, GÖZÖRTÜSÜ OLDU! VATAN HAİNLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI! SAHTE KEMALİSTLER, SAHTE DİNDARLAR S...! İYİ Kİ KORONA VAR OHHHHHHH! İMAMOĞLU GERÇEĞİ AK PARTİ'NİN DAVASI, DEVASI, GELECEĞİ... AŞI YAPILMALI MI? İYİ Kİ VARSIN TPAO DİNSİZLİK VE AHMAKLIK! CUMHURBAŞKANI GEÇ GELSE? BATMAN’IN KARANLIK YÜZÜ! AYBÜKE’Yİ NİYE VURDUNUZ? BATMAN’A NASIL ZARAR VEREBİLİRSİNİZ? ÖZGÜRLÜK SEVMİYORUZ! BATMAN XOŞTIR LE BELE… VALİ NE DEDİ? İZMİR’E YARDIM KAMPANYASI! ACININ MİLLİYETİ OLMAZ! AKLİ MELEKELERİNİ YİTİRMİŞ BAŞKAN! İÇİMİZDEKİ ERMENİLER! EMNİYETİN EMİN OLDUĞU ŞEHİR; BATMAN TOPLUMSAL HAFIZAMIZI KAYBEDİYORUZ! ANIZ İŞİNİ NASIL ÇÖZERİZ? BİTMEYEN YOLLARIN DRAMI! ÖLÜMLE TERBİYE ETMEK! BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI (2) BATMAN’IN SÜPER KAHRAMANI… KÜÇÜK İNSANLAR! ADALET SIKINTILI! HASTA VE HASTANELERİN GERÇEK DURUMU! TEDBİR, ALLAH U EKBER… HERKESİN BAŞINA 1 SAĞLIKÇI… HASANKEYF’İ GÖMDÜNÜZ, MİRASINI…! KAYYUM’DAN MEMNUN MUSUNUZ? PROVAKASYONA HAZIR MISINIZ? ONURSUZLUK YÜRÜYÜŞÜ, LCW’NİN DURUŞU! TAZİYEDE OYUN, DÜĞÜNDE ÖLÜM! BATMAN’DAKİ İMAMOĞLU KİM? BAKAN’IN STK’SIZ STK TOPLANTISI! EŞEKLER ARPADAN ÖLECEK GALİBA! ÇOCUK HASTANESİNİ YIKIN! SONSÖZÜ SÖYLEMEK ZORDUR BATMAN’DAKİ MEZAR EVLER! ALLAH BAYRAM ETMEMİZİ NİYE İSTEMEDİ? CORONA DEĞİL CEHALET ÖLDÜRÜYOR! PAHALI İFTARLARIN PARASI NEREDE? ALİ ERBAŞ HAKLIYSA?... SAHTE HASTALAR İFŞA OLDU! DOKTORLAR YAŞATIYOR, MÜHENDİSLER ÖLDÜRÜYOR! VİRÜSÜN BEYNE ETKİLERİ! KORONA MI KARI DIRDIRI MI? ÇİŞ BANKASI DEYİP ÖZÜR DİLEMEK! YALANDAN MI CORONADAN MI ÖLDÜLER? BATMANDA KORONA VİRÜSÜ! BU VAHŞETİ BİZ İŞLEDİK! SOĞAN EKİYORUZ, KARPUZ BEKLİYORUZ! KEYF GİTMİŞTİ, HASAN DA GİTTİ! 500 YATAKLIYI KİM YAPTI? TAKLACI SİYASETÇİ! HÜLLE DEĞİL HİLE! DEPREM BİZE NEYİ ÖĞRETTİ? İÇİMİZDEKİ KATİLLERE NİYE DOKUNULMUYOR? 600 BİN KİŞİ 1 AHMET’İ KURTARABİLİR Mİ? REİS’İN HAYAL DÜNYASI? BAŞLIK PARASI SADECE İSİM DEĞİŞTİRDİ! BATMAN (TPAO) DÜNYAYA KAFA TUTUYOR BELEDİYE, BATMAN TANITIM GÜNÜNDE NİYE YOKTU?