EKONOMİ

Bu fabrikaya kadın eli değiyor

Batman Organize Sanayi Bölgesinde çoğunluğu kadınlardan oluşan 250 kişilik personelle yurt dışındaki birçok ülkeye triko tekstil üreten Uğur Konfeksiyon, 7/24 saat 3 vardiya halinde çalışmalarını sürdürüyor.

Bu fabrikaya kadın eli değiyor
26-03-2022 08:59
26-03-2022 09:11
Google News

HEDEF 800 KİŞİLİK İSTİHDAM

Batman Valiliği’nin yatırımcılara desteğiyle kadınların da yüzü gülüyor. Organize Sanayi Bölgesindeki Uğur Konfeksiyon, 250 kişilik personelini 800’e çıkarmak için altyapı çalışmalarını hızla sürdürüyor. Sakarya, Bitlis, İstanbul ve Batman’da kurduğu tekstil imalat atölyeleriyle adından söz ettiren yatırımcı Fabrika Sahibi Bekir Murat Balkuv “Kadın personel ağırlıklı fabrikamızda günde 12–15 bin üretim sadece Batman’da olacak şekilde planlandı. Dış ülkelere marka kazaklar üretiyoruz. Kurumsal firmalarla çalışıyoruz. Kadın istihdam sayısını daha da artırmak için kapılarımızı açık tutuyoruz. Sayın Valimiz Hulusi Şahin ve diğer kurumlarımızın destekleriyle Batman’da sıkıntısız Uğur Konfeksiyonu kurduk. Bu fabrikada çalışan yaklaşık 250 personelin yüzde 90’ı kadın emekçi. Çalışanlarımızı evlerinin önünden alıp-evlerinin önüne servislerimizle bırakıyoruz. 3 Vardiya halinde 7/24 tesisimizde üretim yapılmakta. Tekstilimizde daha fazla kadın personel ihtiyacı var. Asgari ücretle çalışacak ve fazla çalışma olduğu zamanlarda da mesai ücreti vereceğimiz kadın emekçilerimizin yanındayız” dedi.

“BATMAN’A ÖN YARGIM KALMADI”

Uğur Konfeksiyon Örgü Sorumlusu Tuncay Dilber, Batman’a ön yargıyla geldiğini anca 7 ay önce geldiği Batman’da verimli bir çalışma dönemi geçirdiğini belirterek “Batman’a ön yargıyla geldim. Geçmişte yaygın medya Batman’ı yanlış anlatmış. Oysa 7 aydır Batman’dayım ve benim ikinci memleketim oldu. İnsanları sıcak. Kamu kurum-kuruluşlarında yatırımcıya destek var. OSB her geçen süreçte büyüyor. Modern şehir olan Batman’da Uğur Konfeksiyon’da 7 aydır görev yapıyorum ve ailem gurbette ama ben yine de buradaki insanlardan memnunum” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?