EĞİTİM

MATEMATİKTE BATMANLI ÖĞRENCİ 1.

Batmanlı 7. sınıf öğrencisi Halit Taş, Fransa merkezli Kangourou Sans Frontieres Derneği tarafından düzenlenen uluslararası matematik yarışmasının Türkiye elemelerinde birinci oldu.

MATEMATİKTE BATMANLI ÖĞRENCİ 1.
22-01-2022 09:04
Google News

Kanguru Matematik Sınavı olarak bilinen ve Fransa merkezli Kangourou Sans Frontieres Derneği tarafından 80'den fazla ülkede uygulanan Matematik yarışmasının Türkiye elemeleri gerçekleştirildi. Online ve yüz yüze yapılan sınavda 7. sınıf öğrencisi Batmanlı Halit Taş, Türkiye Birincisi oldu. Başarı belgesini Batman Milli Eğitim Müdürü'nün elinden alan Taş, ailesinin desteğiyle yarışmaya katıldığını anlatırken “Güzel sorular sordular. Sınavda birinci oldum. Başarıyı sağlamamda ailem, okulum, öğretmenlerim etkili oldu” dedi. Gelecekte yazılım mühendisi olmak istediğini ifade eden Taş, zoru başarmanın yolunun çalışmak olduğunu vurguladı.

“GURUR DUYDUK”

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, yarışmada birinci olan Halit Taş'ı tebrik ederken “Öğrencimiz Halit Taş, Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencisi. Ben hem kendisini hem öğretmenlerini hem de ailesini kutluyorum. Bu uluslararası kanguru yarışması gerçekten çok prestijli bir yarışma. Halit de burada çok güzel bir başarı elde etti. Bundan sonraki süreçlerde de güzel sonuçlar elde edeceğinden eminim” dedi.

Kurtaran, kanguru matematik yarışmasında birinci olan Halit Taş'a başarısı dolayısıyla hediye verdi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?