SİYASET

CHP’Lİ VEKİL, BATMAN’I MECLİSE TAŞIDI

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Doğu Masası kapsamında geldiği Batman’da tespit ettiği sorunları soru önergesi olarak meclise taşıdı.

CHP’Lİ VEKİL, BATMAN’I MECLİSE TAŞIDI
20-01-2022 14:47
20-01-2022 14:48
Google News

TEKSTİL KENTTE ELEKTRİK ÇİLESİ YAŞANIYOR

Vekil Tanal, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a, Batman Tekstil Kent Sitesinde yaşanan elektrik kesintilerinin çözüme kavuşturulup kavuşturulmayacağını sordu. Tanal, Tekstil Kentte doğalgaz aboneliğine başvuran işletme sahiplerinden talep edilen yüksek meblağlı depozito ve güvence bedeli sorununu gündeme alırken “Devletin istihdam sağlayan, üretim yapan işverenin önündeki engelleri kaldırması gerekirken, Batman Tekstil Kent Sitesi sakinlerinden istenen yüksek meblağlı doğalgaz güvence bedeli Anayasamıza aykırı değil midir?” dedi.

TEKSTİL KENT’İN ALTYAPI SORUNU ÇÖZÜLECEK Mİ?

Batman Tekstil Kent Sitesi’nde yanlış atık su borusu tercihinin, pis ve kirli suların tahliyesi esnasında mağduriyete yol açtığı iddiaları konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan bilgi talep eden Tanal, Batman Tekstil Kent Sitesinde aydınlatma sisteminin yeterli düzeyde olmadığı iddiasını ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a sordu.

TEKSTİL KENTTE GÜVENİK ZAAFİYETİ VAR

Batman Tekstil Kent ve çevresinde güvenlik sorununu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya soran Tanal, güvenlik tedbirlerinin yeterli düzeyde olmadığı, güvenlik zafiyeti yaşandığı, uyuşturucu satıcılarının Batman Tekstil Kent etrafını mesken tuttuğunu belirterek “Batman Tekstil Kent Sitesi’ne yönelik güvenlik tedbirleri gözden geçirilecek midir?” dedi.

SASON-MUŞ KARAYOLU NEZAMAN AÇILACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan Batman ve Muş’u birbirine bağlayacak olan Sason - Muş Karayolu Projesinin hangi aşamada olduğu yönünde bilgi talep eden Tanal, bir diğer soru önergesinde muhatap aldığı Bakan Karaismailoğlu’na Kozluk İlçesi’ne bağlı Yanıkkaya Köyü’nün ulaşım/yol sorununa ilişkin sorular yöneltti.

BATMANLILAR SAĞLIĞA ERİŞEMİYOR

CHP’li Vekil Tanal, Sason Devlet Hastanesi’ndeki doktor, hemşire, sağlık personeli yetersizliği, tıbbi cihaz eksikliğine ilişkin de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan bilgi talep etti.

İÇME SUYU, EĞİTİM SIKINTISI

Batman’ın Kozluk ilçesine bağlı köylerdeki içme suyu sıkıntısına yönelik Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a peş peşe sorular yönelten Tanal, Batman’daki Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde eğitim gören ve zorunlu staj kapsamında staj yapan öğrencilere hak ettikleri staj ücretlerinin ne zaman ödeneceğini sordu.

KORUCULARIN ÖZLÜK HAKLARINI SORDU

İl genelinde görev yapan güvenlik korucularının, gönüllü köy korucularının yaşadıkları sıkıntıları yaşadıkları sıkıntıları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya aktaran CHP’li Tanal, korucuların maaş, özlük hakları, emeklilik gibi konularda mağduriyetlerinin giderilip giderilmeyeceğini sordu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
Batman' Petrolspor'da sezonun en güzel golü sizce kim attı?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
19 Mayıs 2022 E-gazete